Chrisa Boardmana
Były mistrz olimpijski Boardman jest zagorzałym orędownikiem zrównoważonego transportu, przede wszystkim jazdy na rowerze. Od 2012 r. jest doradcą ds. polityki British Cycling, a następnie został komisarzem ds. ruchu rowerowego i pieszego w Greater Manchester, a następnie pierwszym komisarzem ds. podróży w regionie. Pomógł stworzyć plan sieci ścieżek rowerowych i pieszych o długości 2800 mil, którego celem było wyeliminowanie samochodów i pojazdów z ulic oraz umożliwienie aktywnego podróżowania. Na szczeblu krajowym Boardman jest prezesem zarządu Sport England, a w 2022 r. został pierwszym krajowym aktywnym komisarzem ds. podróży w rządzie. Odkąd objął to stanowisko, firma Active Travel England ogłosiła przeznaczenie 200 milionów funtów na programy ruchu pieszego i rowerowego, pomagające promować zdrowe podróżowanie, ograniczać emisję gazów cieplarnianych i rozwijać gospodarkę. W lipcu 56-latek przejechał rowerem 850 km z Manchesteru do Paryża na Igrzyska Olimpijskie, aby zwiększyć świadomość na temat inicjatywy Going for Green Pledge organizacji Sport England.
Adriana „Asa” Buchana
Buchan jest zawodowym surferem i zapalonym obrońcą klimatu, odgrywającym znaczącą rolę w aktywizmie na rzecz ochrony środowiska. Był członkiem zarządu australijskiej organizacji charytatywnej zajmującej się zwalczaniem zmian klimatycznych oraz ambasadorem organizacji non-profit zajmującej się łagodzeniem kryzysu klimatycznego, ochroną wybrzeży i mórz oraz przeciwdziałaniem zanieczyszczeniu tworzywami sztucznymi, a także zwolennikiem organizacji charytatywnej mającej na celu ograniczenie plastiku zanieczyszczenie. Kiedy w 2020 r. wygrał 25 000 dolarów na rzecz oceanów, przekazał nagrodę pieniężną Radzie Klimatycznej. 42-latek zasiada w zarządzie organu zarządzającego Surfing Australia, a w ciągu ostatniego roku poczynił znaczne postępy dzięki sprawowaniu kierownictwa w Surfers for Climate.
Lewisa Pugha
Pugh (54 l.) na nowo zdefiniował granice pływania wytrzymałościowego i pomógł zmienić los ponad dwóch milionów kilometrów kwadratowych oceanu. Zakładając Fundację Lewisa Pugha, postanowił zapewnić ochronę co najmniej 30% naszych oceanów do 2030 r. Jako Patron Oceanów ONZ jest głosem oceanów i przekazał swoje przesłanie brytyjskiemu parlamentowi, Kremlowi, ONZ Szczyty klimatyczne, Opactwo Westminsterskie, uniwersytety i konferencje korporacyjne. Pugh wygłosił także dwa różne wykłady Ted Talk i wykorzystywał długie pływanie, aby naświetlić problemy, m.in. został pierwszą osobą, która przepłynęła Tamizę – czyniąc to w 2006 r., aby zwrócić uwagę na poważną suszę w Anglii i niebezpieczeństwa związane z globalnym ociepleniem. W 2010 r. Światowe Forum Ekonomiczne przyznało Pughowi tytuł Młodego Globalnego Lidera, a w 2013 r. ONZ mianowała go swoim pierwszym Patronem Oceanów.
Aleksandra Rickman
Od czasu wycofania się z niezwykle udanej kariery paraolimpijskiego żeglarza Rickman konsekwentnie pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju w sporcie. Jako konsultant doradzała w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju dla Mistrzostw Świata w Paralekkoatletyce w Londynie w 2017 r. i Mistrzostw Świata IAAF oraz wspierała firmę SailGP, która w 2022 r. zdobyła nagrodę Green Sport Award dla elitarnej organizacji roku. W styczniu 2024 r. została dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju w World Sailing, w którym od 2022 r. pełniła funkcję dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju
Melisa Wilson
Wilson, była wioślarka, opuściła drużynę Wielkiej Brytanii na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. i skupiła się na swojej innej pasji związanej z prowadzeniem pojazdu — wykorzystywaniu siły sportowców do inicjowania działań na rzecz klimatu. Objęła stanowisko kierownicze w organizacji Champions for Earth, a następnie wraz z byłą mistrzynią olimpijską Hannah Mills założyła organizację Athletes of the World. Grupa podobnie myślących olimpijczyków z całego świata zainicjowała szereg znaczących kampanii, w tym Hokej dla klimatu. 31-latek, mistrz EcoAthletes, niedawno rozpoczął współpracę z Globalną Radą ds. Komunikacji Strategicznej – siecią specjalistów ds. komunikacji, których zadaniem jest tworzenie niemarkowych komunikatów na temat globalnych problemów związanych ze środowiskiem, klimatem, energią i przyrodą.