Strona główna nauka/tech NASA SpaceX 31. wystrzelenie zaopatrzenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną

NASA SpaceX 31. wystrzelenie zaopatrzenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną

7
0


Rakieta NASA SpaceX CRS 27 Falcon 9 przed startem
Statek kosmiczny SpaceX Dragon, pokazany na zdjęciu 13 marca 2023 r., wyniesiony na należącej do firmy rakiecie Falcon 9, wystartuje z Launch Complex 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie w ramach 31. komercyjnej misji agencji SpaceX zapewniającej zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Źródło: SpaceX

4 listopada NASA I SpaceX planują wystrzelić statek kosmiczny Dragon przewożący zaopatrzenie i badania na ISS. Misja ta obejmuje badania wiatru słonecznego, promieniowania kosmicznego i wpływu mikrograwitacji na materiały. Kapsuła Dragon zadokuje automatycznie i pozostanie do grudnia.

NASA i SpaceX planują wystrzelenie kolejnej misji na Ziemię Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) o 21:29 EST w poniedziałek 4 listopada. Będzie to 31. komercyjna misja zaopatrzeniowa SpaceX dla NASA, polegająca na dostarczeniu niezbędnych eksperymentów naukowych, materiałów eksploatacyjnych i sprzętu do laboratorium na orbicie.

Ładunek misji – prawie 6000 funtów – zostanie przeniesiony przez statek kosmiczny SpaceX Dragon na rakiecie Falcon 9. Wystrzelenie nastąpi z kompleksu startowego 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie.

Transmisja na żywo z premiery rozpocznie się o 21:10 NA NASA+ i NASA’S strona internetowa. Dowiedz się, jak oglądać Treść NASA za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Relacja NASA z przybycia rozpocznie się o 8:45 we wtorek, 5 listopada NASA+ I NASA strona internetowa. Dragon zadokuje autonomicznie do przedniego portu modułu Harmony stacji kosmicznej.

Oprócz żywności, zapasów i wyposażenia dla załogi Dragon dostarczy kilka nowych eksperymentów, w tym Koronalny eksperyment diagnostycznyaby zbadać wiatr słoneczny i sposób jego powstawania. Dragon również dostarcza Mech antarktyczny obserwować połączone skutki promieniowania kosmicznego i mikrograwitacji na rośliny. Inne badania na pokładzie obejmują urządzenie do przetestowania spawanie na zimno metali w warunkach mikrograwitacji oraz badania mające na celu zbadanie wpływu przestrzeni kosmicznej różne materiały.

Statek kosmiczny Dragon ma pozostać na stacji kosmicznej do grudnia, kiedy opuści orbitujące laboratorium i powróci na Ziemię z badaniami i ładunkiem, pluskając się u wybrzeży Florydy.

Zasięg misji NASA jest następujący (cały czas wschodni i może ulec zmianie w zależności od operacji w czasie rzeczywistym):

Poniedziałek, 4 listopada:

15:30 – Telekonferencja medialna przed startem (nie wcześniej niż godzinę po zakończeniu Przeglądu Gotowości do Startu) z udziałem następujących uczestników:

  • Bill Spetch, menedżer ds. operacji i integracji, program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA
  • Meghan Everett, zastępca głównego naukowca w programie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA
  • Jared Metter, dyrektor ds. niezawodności lotów, SpaceX

Dźwięk telekonferencji będzie transmitowany na żywo w serwisie agencji strona internetowa.

21:10 – Rozpoczyna się transmisja ze startu NASA+ i agencji strona internetowa.

21:29 – Start

wtorek, 5 listopada:

8:45 – Rozpoczyna się transmisja przylotu NASA+ i agencji strona internetowa.

10:15 – Dokowanie

Relacja z uruchomienia strony internetowej NASA
Relacja z dnia startu misji będzie dostępna na stronie internetowej NASA. Relacja obejmie transmisje na żywo i aktualizacje na blogu rozpoczynające się nie wcześniej niż o 21:10 4 listopada, kiedy nastąpią kamienie milowe odliczania. Wideo na żądanie w NASA+ oraz zdjęcia ze startu będą dostępne wkrótce po starcie. W przypadku pytań dotyczących zasięgu odliczania należy skontaktować się z biurem prasowym NASA Kennedy pod numerem 321-867-2468. Śledź relację odliczania na naszej stronie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna blog z aktualizacjami.

Weź udział w wirtualnym uruchomieniu

Członkowie społeczeństwa mogą rejestr aby wirtualnie wziąć udział w tej premierze. Program wirtualnych gości NASA na potrzeby tej misji obejmuje również wybrane zasoby startowe, powiadomienia o powiązanych możliwościach lub zmianach oraz pieczątkę do paszportu wirtualnego gościa NASA po wystrzeleniu.



Link źródłowy