Strona główna Polityka Najlepsze zestawy słuchawkowe VR (2024), przetestowane i zrecenzowane

Najlepsze zestawy słuchawkowe VR (2024), przetestowane i zrecenzowane

36
0


Meta Quest 3 (8/10, poleca WIRED) to ogromne ulepszenie w stosunku do swojego poprzednika w niemal każdej kategorii. Ma ogólnie ulepszone specyfikacje – nieco wyższą rozdzielczość, szybszy procesor, więcej pamięci RAM i opcję do 512 GB pamięci wewnętrznej – ale największą zmianą jest aktualizacja do rzeczywistości mieszanej. Poprzedni model, Quest 2, był wyposażony w kamery skierowane na zewnątrz, umożliwiające orientację w świecie oraz funkcję przejścia, która pozwalała zobaczyć pomieszczenie, w którym się znajdujesz, w celu uniknięcia przeszkód. Quest 3 idzie o kilka kroków dalej, czyniąc z gry wciągającą rzeczywistość rozszerzoną.

Na początek kamery przelotowe mogą teraz wyświetlać obraz kolorowy zamiast czarno-białego. Ma także nieco wyższą rozdzielczość, więc łatwiej jest stwierdzić, na co patrzysz. Nadal masz wrażenie, że oglądasz film na YouTube z początku XXI wieku przedstawiający Twój salon, ale to o wiele lepsze niż brak możliwości zobaczenia otoczenia. Ta technologia umożliwia tworzenie nowych, innowacyjnych gier i doświadczeń. Jeden z moich ulubionych, PianoVision, został zaprojektowany, aby pomóc Ci w nauce gry na pianinie poprzez nakładanie przydatnych informacji, a nawet rolek fortepianu na film przedstawiający Twoją rzeczywistą, fizyczną klawiaturę. Zamienia naukę gry na instrumencie w Gitarowy bohater– jak doświadczenie, a jest to coś, co nie byłoby możliwe w przypadku samej VR.

Wadą? Meta Quest 3 jest droższy niż kiedykolwiek Quest 2 (nawet po podwyżce cen w średnim wieku). Zaczynając od 500 dolarów, to porównywalne z zakupem całych konsol do gier, więc nie jest to zakup pod wpływem impulsu, ale jeśli szukasz najlepszego samodzielnego zestawu VR z najszerszą biblioteką gier i aplikacji obsługujących zarówno VR, jak i rzeczywistość mieszaną Quest 3 to zestaw słuchawkowy do pobicia. Warto dodać, że za tym wszystkim stoi firma Meta (aka Facebook). Może ci się to nie spodobać, biorąc pod uwagę niezbyt znakomitą historię zarządzania danymi użytkowników przez Meta (nie wspominając o tym, jak te dane są wykorzystywane). Przynajmniej nie potrzebujesz już konta na Facebooku, aby korzystać z zestawu słuchawkowego Meta.

Obsługuje rzeczywistość wirtualną w skali pomieszczenia, rzeczywistość mieszaną typu pass-through, może działać z komputerem PC lub bez niego i jest dostarczany z dwoma kontrolerami.



Link źródłowy