Spółka-matka UFC, TKO Group, zgodziła się na ugodę w wysokości 375 milionów dolarów (281 milionów funtów) w związku z jedną z dwóch spraw prawnych, które dotyczyły około 1200 byłych sportowców UFC.
Grupa byłych zawodników twierdzi, że kontrakty UFC ograniczają zdolność sportowców do negocjowania innych opcji promocyjnych.
Wstępne rozliczenie Grupy TKO w marcu br Sędzia odrzucił 263 miliony funtów, Richarda Boulware’a, który stwierdził, że liczba ta jest zbyt niska.
W oświadczeniu TKO Group stwierdziła, że „nowe porozumienie rozwiewa obawy sędziego Boulware’a” dotyczące sprawy Cung Le.
A nowy termin rozprawy na dzień 3 lutego 2025 r została zawarta i ugoda będzie teraz musiała zostać podpisana przez sędziego.
Grupa TKO utrzymuje, że uważa, że pierwotna ugoda była „sprawiedliwa”, ale stwierdziła, że „w interesie wszystkich stron leży zakończenie sporu”.
W pozwie antymonopolowym żądano odszkodowania w wysokości do 1,6 miliarda dolarów (1,25 miliarda funtów).
Istnieją dwa odrębne roszczenia prawne: jedno wniesione przez zawodników Le i Nate’a Quarry’ch w 2014 r., reprezentujące zawodników, którzy rywalizowali w latach 2010–2017, oraz drugie złożone przez zawodników, w tym Kajana Johnsona, reprezentujących zawodników od 2017 r. do chwili obecnej.
W pozwie z 2014 roku zarzucono, że UFC próbowało „zdobyć i utrzymać władzę monopsonu [where there is only one buyer or client] na rynku elitarnych usług zawodowych zawodników MMA”.
Grupa TKO stwierdziła, że w sprawie Junga wniosek o oddalenie pozostaje „w toku”.
UFC połączyło się z World Wrestling Entertainment (WWE) w 2023 roku, tworząc Grupę TKO.