Strona główna Sporty Mistrzostwa w rugby: All Blacks rzucają się na Argentynę, aby pomścić porażkę...

Mistrzostwa w rugby: All Blacks rzucają się na Argentynę, aby pomścić porażkę z Pumami

24
0

Nowa Zelandia rozbiła Argentynę 42:10, aby zemścić się za porażkę z Pumami w meczu otwarcia Mistrzostw w Rugby 2024.

Wszyscy Czarni, tydzień wcześniej pokonany przez Argentynę 38-30, strzelił pięć bramek w pierwszej połowie i objął prowadzenie 35-3 w Auckland.

Damian McKenzie pobiegł po chipie Jordiego Barretta i wylądował przed kolejnymi próbami kapitana All Blacks Ardiego Savei, Caleba Clarke’a, Willa Jordana i Beaudena Barretta przed przerwą.

Nowa Zelandia szybko powiększyła przewagę na początku drugiej połowy, kiedy Jordan dodał swoją drugą próbę, zdobywając 33. miejsce w 33 meczach międzynarodowych, a McKenzie wykorzystywał każdą próbę swojej drużyny.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać i zareagować w taki sposób, w jaki to zrobiliśmy” – powiedział Savea.

„Jesteśmy All Blacks i musimy to przynosić co tydzień, a nie polegać na porażce, aby uzyskać od nas taką reakcję”.

Argentyna strzeliła w końcówce meczu pocieszenia dzięki Juanowi Cruzowi Mallii, ale drużyna All Blacks przedłużyła swoją 30-letnią passę bez porażki na stadionie Eden Park do 50 testów.

„W tym tygodniu nie byliśmy wystarczająco dobrzy, musimy być bardziej konsekwentni tydzień po tygodniu” – powiedział kapitan Argentyny Julian Montoya.

„Jestem dumny z zespołu, któremu do ostatniej minuty szukaliśmy meczu. Ale przeciwko tej drużynie nie można dać im połowy”.