Strona główna Sporty Mistrzostwa Świata UCI w kolarstwie szosowym i parakolarstwa szosowego: Brytyjczycy Cat Ferguson,...

Mistrzostwa Świata UCI w kolarstwie szosowym i parakolarstwa szosowego: Brytyjczycy Cat Ferguson, Felix Barrow i Fran Brown zdobywają tytuły

3
0

Cat Ferguson, Felix Barrow i Fran Brown zdobyli światowe tytuły, a Wielka Brytania zdobyła dziewięć medali czwartego dnia Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie szosowym i parakolarstwa szosowego w Zurychu.

18-letnia Ferguson zatriumfowała w jeździe indywidualnej na czas juniorów (ITT) w czasie 23 minut i 49,72 sekundy, pokonując Słowację Viktorię Chladonovą o złoto o 34,30 s, a brąz zdobyła Brytyjka Imogen Wolff.

Barrow uzyskał czas 16:28,66 i zdobył złoto w jeździe indywidualnej na czas T2 mężczyzn z czasem 34,84 s, wyprzedzając Belga Tima Celena.

Brown, srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r., utrzymała tytuł mistrza świata kobiet w kategorii C1 ITT z czasem 29:27,93, prowadząc Brytyjkę z czasem 4:09,42, wyprzedzając koleżankę z zespołu Katie Toft, podczas gdy w zawodach C2 Daphne Schrager zdobyła srebro i Brąz zdobyła Amelia Cass.

Mistrz paraolimpijski Finn Graham był srebrnym medalistą w zawodach C3 ITT mężczyzn, kończąc wyścig ze stratą 2,11 za mistrzem Francji Florianem Bouzianim, a Ben Watson, który był czwarty, o włos nie stanął na podium.

Tymczasem Matthew Robertson sięgnął po brąz w kategorii C2.

Callum Russell debiutując w Mistrzostwach Świata mężczyzn był czwarty w H4 ITT mężczyzn.

Wschodząca gwiazda Ferguson musiał zadowolić się srebrem w światowych wyścigach szosowych w Glasgow w 2023 roku i pod koniec tego samego roku podpisał kontrakt z zespołem wyścigowym Movistar.

Po zdobyciu swojej pierwszej tęczowej koszulki powiedziała Eurosportowi: „To niesamowite. Rozczarowanie, jakie przeżyłam, czyni tę koszulkę jeszcze bardziej wyjątkową”.

W pierwszych połączonych Mistrzostwach Świata UCI w kolarstwie szosowym i parakolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 21–29 września, weźmie udział 55 brytyjskich sportowców, a większość wyścigów będzie pokazywana na stronie internetowej i w aplikacji BBC Sport.