Strona główna Sporty Mistrzostwa Świata na torze: Brytyjskie trio kolarskie zdobywa złoto w sprincie drużynowym...

Mistrzostwa Świata na torze: Brytyjskie trio kolarskie zdobywa złoto w sprincie drużynowym kobiet

6
0

Emma Finucane, Sophie Capewell i Katy Marchant zdominowały sprint drużynowy kobiet i zdobyły pierwsze w Wielkiej Brytanii złoto w kolarstwie torowym od 2008 roku.

Trio, które zostało koronowane Mistrzowie olimpijscy w Paryżu przywdziali złote hełmy i byli o ponad pół sekundy szybsi od Holendrów, którzy zdobyli srebro.

Australia zdobyła brązowy medal na imprezie w Ballerup w Danii.

„To naprawdę wyjątkowe uczucie, ponieważ rok 2008 minął tak dawno temu” – powiedział Marchant.

„Minęło dużo czasu, ale dokonaliśmy przeszczepu. To był niesamowity sezon, ale dzisiejsze zakończenie ze złotem jest wspaniałe.

„To, co zrobiliśmy w Paryżu, było tak wyjątkowe. Pragnęliśmy ponownie tego uczucia. To jest inne uczucie, ale jest równie wyjątkowe w inny sposób.

„Osobiście wydawało mi się to trudniejsze niż zdobycie złota olimpijskiego ze względu na haj, jaki osiągnęliśmy po igrzyskach – powrót do treningów, odzyskanie równowagi i przygotowanie się po wyczerpującym roku”.

Brytyjczycy Joe Truman, Marcus Hiley i Harry Ledingham-Horn przegrali z Japonią w wyścigu o brązowy medal sprintu drużynowego mężczyzn.

Roy van den Berg, Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland zdobyli szóste złoto w ciągu siedmiu lat dla Holandii, która przybyła na te Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce jako obrońca tytułu mistrza olimpijskiego i mistrza świata, a była po prostu zbyt silna dla srebrnej medalistki Australii.

Holenderka cieszyła się także z tego, że Lorena Wiebes zdobyła złoto w wyścigu Scratch kobiet w swoich pierwszych Mistrzostwach Świata na torze.

25-letni Wiebes, który zasmakował sukcesu na szosie, wyprzedził zwyciężczynię z 2023 r., Amerykankę Jennifer Valente i nowozelandzką Ally Wollaston, która zajęła drugie i trzecie miejsce.