Strona główna Sporty Mika Stojsavljevic: Nastolatce z Wielkiej Brytanii odmówiono pierwszego w historii zwycięstwa w...

Mika Stojsavljevic: Nastolatce z Wielkiej Brytanii odmówiono pierwszego w historii zwycięstwa w WTA, a Katie Boulter przechodzi dalej

10
0

Brytyjskiemu nastolatkowi Mice Stojsavljevicowi odmówiono pierwszego zwycięstwa w WTA po bolesnej porażce 6:4, 6:7 (7:9), 7:6 (8:6) z Japończykiem Moyuką Uchijimą w pierwszej rundzie Pan Pacific Open.

15-latek, aktualna mistrzyni dziewcząt US Open, w pierwszym secie prowadziła 3:2 z Uchijimą, po czym przełamała ją trzy razy z rzędu i straciła pierwszą bramkę.

Stojsavljevic, która wystąpiła w swoim pierwszym meczu w drabince głównej, obroniła dwa punkty meczowe w drugim secie, a następnie wygrała w tie-breaku 9:7 i wyrównała.

Wykorzystała tę dynamikę w decydującym secie, pokonując Uchijimę, zajmującego 57. miejsce na świecie, i objęła prowadzenie 5-2.

Jednak zawodnik z numerem 633 na świecie nie wykorzystał okazji, aby rozegrać mecz, dzięki czemu 23-letni Uchijima wyrównał na 5-5.

W tie-breaku Stojsavljevic obronił jeszcze dwa punkty meczowe, ale Uchijima odzyskał siły i miał szansę na zwycięstwo.

W drugiej rundzie w Tokio Uchijima zmierzy się z czołowym rozstawionym Zheng Qinwenem.

Gdzie indziej brytyjska numer jeden Katie Boulter awansowała do ostatnich 16 miejsc po zwycięstwie 6:1, 6:4 z Australijką Priscillą Hon.

28-latka w pierwszym secie trzykrotnie przełamała Australijkę, wykorzystując 100% swoich break pointów.

Podobnie łatwo poszło Boulter w drugim secie, kiedy dwukrotnie pokonała Hon, plasującą się 184 miejsca niżej od niej.

Następnie 33. miejsce na świecie zmierzy się z Japończykiem Kyoką Okamurą.