Strona główna Sporty Manchester City ukarany grzywną za opóźnianie meczów 22 razy w ciągu ostatnich...

Manchester City ukarany grzywną za opóźnianie meczów 22 razy w ciągu ostatnich dwóch sezonów

35
0

Manchester City został ukarany grzywną w wysokości ponad 2 milionów funtów za opóźnianie rozpoczęcia Premier League i wznowienia rozgrywek 22 razy w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

Klub przyznał, że złamał zasady Premier League opóźniali rozpoczęcie meczu lub wznowienie gry po przerwie, zewnętrzny wielokrotnie „bez ważnego powodu”.

Mistrzowie Premier League ośmiokrotnie opóźniali wznowienie rozgrywek w sezonie 2022–2023 i zostali ukarani grzywną w wysokości 390 000 funtów.

W sezonie 2023-24 doszło do 14 naruszeń przepisów i kar pieniężnych na kwotę 1,7 mln funtów – przy czym początek drugiej połowy opóźniony był 11 razy, a rozpoczęcie meczu opóźnione czterokrotnie.

Kary sięgały od ostrzeżenia po największą karę w wysokości 200 000 funtów, którą otrzymali za najdłuższe opóźnienie, które spowodowało opóźnienie rozpoczęcia meczu o dwie minuty i 46 sekund w zwycięskim 3:1 meczu z West Hamem 19 maja 2024 r. czwarty z rzędu tytuł Premier League ostatniego dnia sezonu.

W zwycięstwie 1:0 u siebie z Newcastle 19 sierpnia 2023 r. zarówno rozpoczęcie, jak i wznowienie gry uległy opóźnieniu, a 12 z naruszeń w ciągu dwóch sezonów miało miejsce w meczach u siebie.

Liga stwierdziła, że ​​klub „przeprosił za zaakceptowane naruszenia i potwierdził, że przypomniał zawodnikom i menadżerom piłkarskim o ich obowiązkach”.

„Zasady dotyczące rozpoczęcia i wznowienia rozgrywek pomagają zapewnić, że organizacja zawodów stoi na najwyższym możliwym poziomie zawodowym, a także dają pewność kibicom i uczestniczącym klubom” – stwierdziła liga.

„Dzięki temu transmisja wszystkich 380 meczów ligowych na całym świecie odbywa się zgodnie z harmonogramem”.

Jeszcze w tym roku powołana zostanie komisja dyscyplinarna Premier League spodziewano się usłyszeć 115 zarzutów przeciwko City za rzekome naruszenie jego przepisów finansowych, z których część sięga 2009 roku.

Niektóre z tych opłat dotyczą kwot płaconych miastu przez sponsorów powiązanych z Abu Zabi.

Klub zawsze stanowczo zaprzeczał oskarżeniom i twierdził, że są one poparte „niepodważalnymi dowodami”.