Strona główna Sporty Manchester City 2:2 Arsenal: Pep Guardiola o kontuzji Rodriego

Manchester City 2:2 Arsenal: Pep Guardiola o kontuzji Rodriego

3
0

Podopieczni Mikela Artety stracili w zeszłym sezonie zaledwie 29 goli w Premier League, a Kanonierzy mogą pochwalić się murem w obronie.

Gdy Leandro Trossard pokazał drugą żółtą kartkę tuż przed przerwą, Arsenal postanowił obronić prowadzenie 2:1 wszystkim, czym dysponował w drugiej kwarcie.

„W drużynie nie ma miejsca, wyrównują drużynę. Kova [Kovacic] i Rubena [Dias] jest przeznaczony do strzału” – powiedział Guardiola.

„Z Rodrim mogło być inaczej, a może umieściłem Rubena na prawej stronie. Dlatego opóźniłem zmianę dla Kyle’a [Walker]ale Kyle ma naprawdę dobry strzał i dośrodkowanie.

„Grealish stworzył przestrzeń. Raya wykonała dwie, trzy lub cztery interwencje [and] drugiej piłki nie było przy nas. To trudne.

„Gratulacje dla Arsenalu, być tak silnym psychicznie, aby blokować. Nie jest to łatwe, ale jednocześnie nie było nam łatwo tego dokonać”.