Strona główna Sporty Leon Marchand pokonuje Duncana Scotta na zawodach Pucharu Świata w Szanghaju

Leon Marchand pokonuje Duncana Scotta na zawodach Pucharu Świata w Szanghaju

13
0

Leon Marchand pokonał Duncana Scotta i zwyciężył w biegu indywidualnym na 200 m stylem zmiennym mężczyzn podczas zawodów Pucharu Świata na krótkim dystansie w Szanghaju.

Francuz Marchand odniósł w piątek zwycięstwo na 100 m w tej samej dyscyplinie. Był to jego pierwszy bieg od zdobycia czterech złotych medali na letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Zawsze kontrolował bieg po połowie biegu na 200 m i ustanowił rekord Pucharu Świata wynoszący jedną minutę i 50,30 sekundy.

„To był całkiem niezły wyścig i jestem zadowolony z czasu, więc jest fajnie” – powiedział Marchand.

Brytyjczyk Scott, który w piątek zwyciężył na 400 m stylem dowolnym i był trzeci na 100 m IM, był drugi z czasem 1:51,08, a Szwajcar Noe Ponti był trzeci z czasem 1:51,78.

„Ściganie się z tymi chłopakami to niezła zabawa, ponieważ wydobywa z nas wszystkich to, co najlepsze, ale było dość ciężko” – powiedział Scott.

W biegu na 200 m stylem motylkowym mężczyzn Brytyjczyk James Guy zajął czwarte miejsce.

Odbędą się jeszcze dwa zawody Pucharu Świata, które odbędą się w Korei Południowej w dniach 24–26 października i Singapurze od 31 października do 2 listopada i są to zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata na krótkim dystansie 2024 na Węgrzech, które odbędą się w grudniu.