Strona główna zdrowie Lekarze ujawniają, że to bolesny lek na „techniczny kark”, którego domaga się...

Lekarze ujawniają, że to bolesny lek na „techniczny kark”, którego domaga się coraz większa liczba pacjentów

7
0


Możesz być winny robienia tego kilka razy dziennie; pochylanie się nad telefonem, co powoduje ogromne obciążenie szyi.

Lekarze odkryli, że wielu Brytyjczyków cierpiących na „techniczny kark” spowodowany schylaniem się, aby spojrzeć na urządzenia takie jak telefony czy tablety, zwraca się o pomoc do botoksu.

Nazywany „traptoxem” ze względu na mięśnie czworoboczne tylnej części szyi, na które działają zastrzyki, leczenie „tech neck” kosztuje 600 funtów.

Działa podobnie jak zastrzyki kosmetyczne na zmarszczki, paraliżując sygnały nerwowe powodujące kurczenie się mięśni, rozluźniając je, a w przypadku szyi poprawiając ruchliwość.

Niektórzy londyńscy lekarze zgłaszają, że przyjmują do 10 pacjentów miesięcznie poszukujących traptoksu w celu złagodzenia bólu szyi, przy czym niektórzy pacjenci wymagają powtarzania zastrzyków co sześć do 9 miesięcy.

Niektórzy londyńscy lekarze zgłaszają, że przyjmują do 10 pacjentów miesięcznie poszukujących leku Traptox w celu złagodzenia bólu szyi, przy czym niektórzy pacjenci wymagają powtarzania zastrzyków co sześć do 9 miesięcy. Podstawowy obraz

Niektórzy londyńscy lekarze zgłaszają, że przyjmują do 10 pacjentów miesięcznie poszukujących leku Traptox w celu złagodzenia bólu szyi, przy czym niektórzy pacjenci wymagają powtarzania zastrzyków co sześć do 9 miesięcy. Podstawowy obraz

Doktor Ashwin Soni, chirurg plastyczny i rekonstrukcyjny, powiedział Telegraf liczba pacjentów zgłaszających się na to leczenie rosła.

„Wiele z nich odczuwa ból, ponieważ stale pochylają szyję do przodu i nie dbają odpowiednio o swoją postawę” – powiedział.

„Prawdopodobnie przyjmuję obecnie do 10 pacjentów miesięcznie, a większość z nich ma ponad 40 lat.

„Być może spędzili lata pochyleni nad biurkami lub smartfonami i niezbyt dbali o swoją postawę.

Dr Soni dodał, że podaje pacjentom tylko jedną lub dwie dawki traptoksu w ramach „szybkiego rozwiązania”, zanim zaleci pacjentom wizytę u specjalisty, np. fizjoterapeuty, lub wykonanie ćwiczeń poprawiających mobilność, takich jak joga lub pilates.

CZYM JEST „BOTOX”?

Zastrzyki z botoksu rozluźniają mięśnie twarzy, wygładzając linie i zmarszczki.

Nie jest to trwałe – zwykle trwa około trzech miesięcy.

W Wielkiej Brytanii koszt zastrzyków z botoksu może wahać się od około 100 do 350 funtów za każdy zabieg, w zależności od kliniki i leczonego obszaru.

Zastrzyki z botoksu ze względów kosmetycznych nie są dostępne w ramach NHS.

Zabieg, który zwykle trwa tylko dziesięć minut, polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w mięśnie twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły.

Następnie potrzeba około dwóch do trzech dni, aby rozpocząć działanie i do trzech tygodni, aby zobaczyć pełny efekt.

Działania niepożądane obejmują bóle głowy, zamrożone spojrzenie, osłabienie twarzy i zasinienie, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłucia igieł.

Jednak „Botoks” można również stosować w leczeniu schorzeń.

Należą do nich nieprawidłowe skurcze oka, stany powodujące ból i sztywność mięśni – takie jak porażenie mózgowe – oraz nadmierna potliwość.

Źródło: NHS

Dzieje się tak, gdy badacze z Kings College London przedstawili niedawno nowe dowody na wpływ pochylania się nad technologią na nasze szyje.

Zaprezentowane na wydarzeniu w sekcji medycyny estetycznej i chirurgii Królewskiego Towarzystwa Medycznego pokazało, że ludzka głowa, znajdująca się w normalnej, wyprostowanej postawie, powoduje obciążenie kręgosłupa około 5 kg (11 funtów).

Jednak przy pochylonej „technicznej szyi” poziom obciążenia wzrasta ponad czterokrotnie, do 22 kg (48 funtów).

Oprócz bólu zła postawa szyi może prowadzić do wielu problemów, w tym napięciowych bólów głowy, skurczów mięśni, a nawet rozwoju bolesnych narośli kostnych zwanych ostrogami w stawach szyi.

Chociaż uważa się, że dorośli przywiązani do smartfonów są najbardziej narażeni na ryzyko technologiczne, medycy obawiają się, że przyszłe pokolenia mogą stanąć przed jeszcze większymi problemami.

Poprzednie badania sugerowały, że dzieci w wieku od dwóch do 11 lat korzystają z ekranów do 4,5 godziny dziennie, czyli znacznie dłużej niż mniej więcej zalecana godzina.

Według analityków dzieci w wieku od dwóch do 11 lat oglądają nagrane programy czterokrotnie przekraczające zalecaną ilość – 4,5 godziny dziennie – podaje „Journal”.

Nowsze badania brytyjskie sugerują, że w przypadku młodych ludzi w wieku od 8 do 18 lat jest to około czterech godzin dziennie, ale w wieku dorosłym liczba ta wzrasta do pięciu.

Niektórzy lekarze ostrzegają, że odnotowują rosnącą liczbę przypadków dzieci cierpiących na problemy wynikające z korzystania z technologii.

Należą do nich kręcz szyi – kiedy mięśnie szyi zaczynają się kurczyć, przechylając głowę na bok – i ogólne zaburzenia mobilności spowodowane przyklejeniem do urządzeń.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby dzieci spędzały przed ekranami nie więcej niż godzinę dziennie.

Brytyjczycy cierpiący na „techniczny kark” spowodowany nadmiernym pochylaniem się nad urządzeniami takimi jak telefony czy tablety, zwracają się o pomoc do botoksu – ujawnili lekarze. Podstawowy obraz

Badania sugerują, że prawie czterech na pięciu Brytyjczyków, którzy otrzymują zastrzyki przeciwzmarszczkowe, doświadcza niepożądanych skutków ubocznych

Badania sugerują, że prawie czterech na pięciu Brytyjczyków, którzy otrzymują zastrzyki przeciwzmarszczkowe, doświadcza niepożądanych skutków ubocznych

Wskazówki profilaktyczne dotyczące technologii szyi obejmują zarówno ograniczenie czasu przed ekranem, jak i, jeśli nie jest to możliwe ze względu na pracę lub edukację, zapewnienie umieszczenia ekranów bezpośrednio na wysokości oczu, aby złagodzić obciążenie mięśni i stawów.

Zabiegi estetyczne związane z toksyną botulinową (której najbardziej rozpoznawalną marką jest Botox) nie są dostępne w ramach NHS.

Jest ona dostępna dla niektórych pacjentów z określonymi schorzeniami, dla których korzystne może być działanie botoksu paraliżującego określone tkanki.

Obejmuje to te, które powodują skurcze, migreny i nadmierne pocenie się.

Chociaż botoks jest ogólnie uważany za bezpieczny, jak każdy lek, istnieje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych o różnym nasileniu.

Badania opublikowane w zeszłym roku sugerują, że prawie czterech na pięciu Brytyjczyków, którzy otrzymują zastrzyki przeciwzmarszczkowe, cierpi na takie skutki, a do najczęściej zgłaszanych należą bóle głowy, ból, zawroty głowy i zamglenie mózgu.



Link źródłowy