Strona główna Sporty Kwalifikacje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich: Nadzieje Wielkiej Brytanii na kwalifikacje zakończyły się...

Kwalifikacje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich: Nadzieje Wielkiej Brytanii na kwalifikacje zakończyły się porażką z Norwegią

16
0

Nadzieje męskiej drużyny hokejowej Wielkiej Brytanii na zakwalifikowanie się do pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich od 1948 roku skończyły się po porażce z Norwegią 6:2.

Po przegranej 3:1 z Danią w pierwszym meczu ostatnich zawodów kwalifikacyjnych w Aalborgu, Wielka Brytania musiała wygrać, aby pozostać w rywalizacji.

Jednak w pierwszej kwarcie przegrywali 2:0, a oba gole dla Norwegii strzelił Patrick Thoresen w odstępie nieco ponad dwóch minut.

Pod koniec drugiej połowy było już 5:0, a Thoresen skompletował hat-tricka, a bramki zdobyli Ken Andre Olimb i Mathias Pettersen.

Josh Waller i Ben Davies zdobyli kilka bramek dla Wielkiej Brytanii w trzeciej tercji, ale Andre Olimb szybko dołożył szóstą bramkę dla Norwegii, aby zakończyć wszelkie myśli o powrocie do gry w końcówce.

Mark Richardson został liderem wszechczasów Wielkiej Brytanii pod względem występów, wygrywając swój 117. występ w barwach drużyny i został kapitanem meczu.

Tylko czołowa drużyna z czterozespołowej grupy kwalifikuje się do Igrzysk w Mediolanie w 2026 r., a Norwegia prowadzi obecnie po kolejnych zwycięstwach.

Brytyjska drużyna zajmuje obecnie 17. miejsce na świecie, Norwegia jest 12., Dania 11., a Japonia – z którą Wielka Brytania zmierzy się w swoim ostatnim meczu kwalifikacyjnym w niedzielę (11:30 BST) – zajmuje 24. miejsce.

Wielka Brytania zdobyła dwa medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich w hokeju na lodzie – brązowy w 1924 r. i złoty w 1936 r.