Strona główna Sporty Katie Ledecky zdobywa dziewiąte złoto olimpijskie dzięki zwycięstwu na 800 m stylem...

Katie Ledecky zdobywa dziewiąte złoto olimpijskie dzięki zwycięstwu na 800 m stylem dowolnym w Paryżu w 2024 r.

32
0

Kanadyjka McIntosh staje się jedną z historii Igrzysk, a nastolatka może pobić wiele rekordów w swojej karierze.

Startowała już w Paryżu, gdzie w biegu indywidualnym na 200 m stylem zmiennym osiągnęła rekord olimpijski 2:05,56, zapewniając sobie czwarty medal na swoich debiutanckich igrzyskach.

„Na pewno było to bolesne. Zwycięstwo usuwa cały ból” – powiedziała BBC.

„Kilka razy krzyczałem na siebie pod wodą, bo wiedziałem, że jestem z tyłu.

„Wiedziałem, że muszę po prostu iść dalej i przebić się przez tę ścianę”.

Wcześniej zdobyła złoto na 200 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym oraz srebro na 400 m stylem dowolnym.

Amerykanki Kate Douglass i Alex Walsh zdobyły odpowiednio srebro i brąz, zanim Walsh została zdyskwalifikowana, zanim w ogóle opuściła basen w celu nielegalnego skrętu ze stylu grzbietowego na styl klasyczny.

Oznaczało to, że Australijka Kaylee McKeown awansowała do brązu.

McKeown dołączyła później do swoich koleżanek z drużyny w sztafecie mieszanej, a Australijki zdobyły brąz.

Stany Zjednoczone zdobyły złoto z czasem 3:37,43, a Chiny srebro, ale brytyjski kwartet w składzie Kathleen Dawson, James Wilby, Duncan Scott i Anna Hopkin od początku zmagał się z trudnościami i dobrze zajął medale.

Francja, z Leonem Marchandem w rewanżu, zajęła czwarte miejsce – po raz pierwszy zawodnik z plakatu kraju-gospodarza wystąpił w finale w Paryżu i nie zdobył medalu.