Strona główna Sporty Judd Trump pokonał Marka Williamsa w finale Saudi Arabia Masters

Judd Trump pokonał Marka Williamsa w finale Saudi Arabia Masters

11
0

Numer jeden na świecie Judd Trump wygrał dramatyczny ostatni fram na czarnych, pokonując Marka Williamsa i zdobywając inauguracyjny tytuł Saudi Arabia Masters.

35-letni Anglik odrobił straty po przełamaniu 72 punktów i podwyższył wynik 10-9 po tym, jak Williams nie trafił w czerwoną kartkę, gdy prowadził 62.

Trump, który był sprawdzanie lotów do domu przegrywając 4:0 z Wu Yize w swoim pierwszym meczu turnieju, zgarnął 500 000 funtów za zwycięstwo w pierwszym rankingu rankingowym odbywającym się w Arabii Saudyjskiej.

„Jestem w szoku. Mark był znacznie lepszym graczem, w końcu coś znalazłem” – powiedział Trump.

„Przestałem oddychać przez ostatnie pięć minut klatki, ale udało mi się przekroczyć granicę”.

Jego 29. tytuł plasuje go o jedną przewagę nad Stevem Davisem i zajmuje czwarte miejsce na liście tytułów wszechczasów, za Ronniem O’Sullivanem, Stephenem Hendrym i Johnem Higginsem.

Trump kontynuował swój dobry początek sezonu – wygrywając 14 z poprzednich 15 meczów – po czym w przerwie wyszedł na prowadzenie 5:3.

Walijczyk Williams jednak walczył i po przełamaniu 138, czyli w czwartym stuleciu meczu, dał mu prowadzenie 9-8, po czym Trump wyrównał i podjął decyzję.

„To po prostu pokazuje, jakim jest mistrzem i jaką przerwę zrobił w ostatniej klatce” – powiedział Williams, 49.

„Za pół miliona funtów, 62 zaległe, dwa czerwone bezpieczne – co możesz powiedzieć? Gratulacje dla niego”.

Sobotni finał był najbardziej lukratywnym meczem w snookerze poza Mistrzostwami Świata.

„Jeśli sytuacja będzie się stale poprawiać, będzie to jeden z naprawdę wyjątkowych turniejów” – powiedział Trump.

Krytycy twierdzą, że inwestycje Arabii Saudyjskiej w sport mają na celu uzyskanie legitymizacji i odwrócenie uwagi od kontrowersji wokół sytuacji w zakresie praw człowieka, co jest praktyką znaną jako pranie sportu.