Strona główna Sporty Judd Trump odnotowuje tysięczną porażkę z Markiem Allenem w British Open

Judd Trump odnotowuje tysięczną porażkę z Markiem Allenem w British Open

5
0

Numer jeden na świecie Judd Trump podsumował swoje tysięczne stulecie kariery, ale mimo to przegrał w ćwierćfinale British Open z Markiem Allenem 5:3.

Trump staje się dopiero trzecim graczem, któremu udało się tego dokonać, po Ronniem O’Sullivanie w 2019 r. i Johnie Higginsie, który osiągnął kamień milowy wcześniej we wrześniu.

Anglik znakomicie przełamał 101 punktów w drugiej kwarcie i wyrównał na 1:1, ale przegrywał 4:1, po czym na krótko zmierzył się z Irlandczykiem z Irlandii Północnej, który w sobotnim półfinale zmierzy się z Markiem Selbym.

Czterokrotny mistrz świata Selby odniósł swoje czwarte z rzędu zwycięstwo w decydującym secie w ostatniej klatce, pokonując Davida Gilberta i wygrywając 5:4.

Higgins, kolejny czterokrotny zwycięzca Tygla, w dwustuletniej przerwie powalił Elliota Slessora 5:1.

49-letni Szkot wcieli się teraz w Jak Jonesa lub Olivera Linesa.