Strona główna Biznes Jezus zajmuje centralne miejsce, gdy Brazylia wygrywa Copa America

Jezus zajmuje centralne miejsce, gdy Brazylia wygrywa Copa America

57
0

Brazylijczyk Gabriel Jesus strzelił jednego gola, strzelił kolejnego i został wyrzucony z boiska w drugiej połowie, gdy w niedzielę pokonali Peru 3:1 i po raz dziewiąty z rzędu wygrali Copa America w pulsującej rywalizacji na stadionie Maracana.

Gospodarze objęli prowadzenie po 15 minutach dzięki świetnemu zagraniu Jesusa na skrzydle. Napastnik Manchesteru City oszukał dwóch obrońców i dośrodkował do nieoznakowanego Evertonu, który strzelił do bramki z bliskiej odległości.

Peru nie wygrało tego turnieju od 1975 roku i szybko odbiło się od wyniku, wyrównawszy na minutę przed przerwą, kiedy Paolo Guerrero strzelił gola z rzutu karnego po uznaniu, że Thiago Silva trzymał piłkę w ręku.

Bramka była pierwszą straconą przez Brazylię bramką od sześciu meczów od rozpoczęcia Copa America, ale nie zachwiało to ich pewności siebie i chwilę później ponownie objęli prowadzenie po dobrze przemyślanym zagraniu ze środka pola.

Roberto Firmino pokazał niezłe umiejętności na prawym skrzydle i nakarmił Arthura, który ruszył do przodu, i nakarmił Jesusa, który spokojnie posłał piłkę obok bezradnego Pedro Gallese.

Peru ruszyło do przodu w drugiej połowie i na 20 minut przed końcem otrzymało ratunek, gdy Jesus został wyrzucony z boiska.

Kilka minut wcześniej został powalony przez Carlosa Zambrano, a kiedy Jesus dokonał zemsty, natychmiast otrzymał drugą żółtą kartkę, po ostrzeżeniu w pierwszej połowie za zły wślizg.

Jednak Brazylia, grając przed 70-tysięczną publicznością w Rio de Janeiro, miała ostatnie słowo, gdy rezerwowy Richarlison podwyższył na 3:1 po rzucie karnym w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Był to pierwszy poważny tytuł Brazylii od czasu zwycięstwa w Copa America w 2007 roku i pierwszy dla trenera Tite, który trzy lata temu objął kierownictwo reprezentacji narodowej.