Strona główna Sporty Japan Open: Jack Draper wypada z ćwierćfinału z powodu kontuzji

Japan Open: Jack Draper wypada z ćwierćfinału z powodu kontuzji

3
0

Brytyjski numer jeden Jack Draper wypada z Japan Open po zakończeniu kariery z powodu kontuzji w ćwierćfinale.

23-latek przegrał pierwszego seta 7:5, a w drugim przegrał 2:1 z Francuzem Ugo Humbertem w Tokio.

Numer 20 na świecie Draper wziął przerwę medyczną na początku drugiego seta, aby poddać się zabiegowi w okolicy brzucha. Próbował kontynuować pracę przed przejściem na emeryturę.

W poniedziałek o miejsce w finale Humbert zmierzy się z Czechem Tomasem Machacem.

W tym miesiącu Draper dotarł do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema podczas US Open przegrał w prostych setach do numer jeden na świecie Jannika Sinnera. Podczas meczu trzykrotnie zwymiotował na korcie.

Draper również zachorował bezpośrednio po swoim zwycięstwie w pierwszej rundzie Australian Open w styczniu, które, jego zdaniem, było spowodowane „stresem psychicznym”.