Strona główna nauka/tech Jak podwojenie długości wyroków pomogło udusić angielskie więzienia po brzegi

Jak podwojenie długości wyroków pomogło udusić angielskie więzienia po brzegi

4
0


monopol więzienny

Źródło: Suzy Hazelwood z Pexels

Niedawno przedterminowo zwolniono około 1750 więźniów w Anglii i Walii, co było pierwszą decyzją rządu planować rozwiązać kryzys przepełnienia więzień.

Politycy, prawnicy i naukowcy zgadzają się, że więzienia są drastycznie przepełnione, co prowadzi do niebezpiecznych i złych warunków. Jednak zaskakująco mało było dyskusji na temat roli, jaką wyroki odegrały w wywołaniu tego kryzysu.

w najnowszy raportczterech ocalałych byłych lordów, głównego sędziego Anglii i Walii, przedstawiło, w jaki sposób zmiany w długości wyroków i przepisy dotyczące agresywnego wymiaru kary zwiększyły liczbę więźniów. Jak piszą: „W ciągu półwiecza naszego zaangażowania w to prawo długość wyroków pozbawienia wolności wzrosła mniej więcej dwukrotnie, podobnie jest w przypadku liczby więźniów. Związek między nimi jest oczywisty”.

Z ich raportu wynika, że ​​chociaż przestępczość spadła od lat 90. XX w., nie znajduje to odzwierciedlenia w liczbie więźniów, która podwoił się w tym samym okresie. Przypisują to częściowo eskalacji zdań na poważnie przestępstwa. W szczególności wprowadzenie harmonogramu 21 za ostatniego rządu laburzystów, który wprowadził warunki minimalne dla skazanych za morderstwo.

Niedawno ustawa o policji, przestępczości, wyrokach i sądach z 2022 r. podniosła maksymalny wymiar kary śmierci za niebezpieczną jazdę z 14 lat do dożywocie. Inne przepisy podwyższyły minimalne kary za przestępstwa takie jak broń palna przestępstwa I włamanie domowe.

Średni wyrok za wszystkie przestępstwa wzrósł z 14,5 do 20,9 miesięcy (wzrost o 44%) w ciągu zaledwie 11 lata. Jednak ta inflacja nie jest stosowana jednakowo. Na przykład długość wyroków za zabójstwo wzrosła o 80% w latach 2008–2021, a ciężkie uszkodzenie ciała spowodowane umyślnym spowodowaniem śmierci o 38% w tym samym czasie okres.

Z przemocą wobec osoby przestępstwa stanowią największe proporcja populacji więźniów inflacja wyroków ma wyraźny wpływ na pojemność więzień.

Ta inflacja ma jeszcze większe znaczenie, gdy rozważa się poważne przestępstwa. Choć zabójstwa i przestępstwa z użyciem przemocy tak zmniejszona w ciągu ostatnich 30 lat liczba więźniów skazanych na kary 20 i więcej lat podwoiła się w okresie od 2013 r. do 2020.

Wyroki zostały wydłużone z wielu powodów, w tym ze względu na kwestie emocjonalne, które przyciągają dużą uwagę mediów i polityków. Pojedyncze przypadki, takie jak przestępstwa z użyciem noża, niebezpieczna jazda czy ataki na ratowników, są powszechnie potępiane przez opinię publiczną, co prowadzi do oczekiwania surowych wyroków dla oskarżonych.

Wydaje się jednak, że legislacyjne zwiększenie długości wyroków zostało wdrożone bez jasnego rozważenia wpływu, jaki będzie to miało na populację więźniów. Są też kosztowne – jak zauważają autorzy raportu, utrzymanie kogoś w więzieniu kosztuje ponad 50 000 funtów rocznie. Im dłuższy wyrok, tym większe koszty dla podatnika.

Wyrok i przeludnienie

To prowadzi nas do dzisiejszej sytuacji – przepełniony system więziennictwa znajdzie się pod jeszcze większą presją po setkach aresztowań podczas zamieszek skrajnie prawicowych tego lata.

Wcześniejsze zwolnienie więźniów to plaster, który wiąże się jednak z pewnymi wyzwaniami. Osoby odbywające karę za określone brutalne i poważne przestępstwa, w tym przemoc domową, były wyłączony z programu wczesnego wydania. Działacze ostrzegają jednak, że te zwolnienia nie obejmą wszystkich, co może spowodować, że osoby, które doświadczyły przemocy domowej (i nowe ofiary) zagrożone.

Wiemy, że wielu więźniów po zwolnieniu prawdopodobnie ponownie dopuści się przestępstwa, ale niekoniecznie dlatego, że zostali wcześniej zwolnieni. Obecne warunki panujące w więzieniach, a także przeciążona służba kuratorska sprawiają, że więźniowie mają ograniczony dostęp do edukacji i sensu praca. Wszystkie te czynniki zwiększają ryzyko ponownego popełnienia przestępstwa.

Więźniowie zwolnieni wcześniej na zwolnienie opuszczają środowisko, w którym gwałtownie rośnie liczba samookaleczeń, samobójstw i przemocy. Personel więzienny nie jest w stanie zapewnić celowej aktywności ani resocjalizacji działalność. Są to osoby, które w najlepszym przypadku nie mogły zostać zresocjalizowane, a w najgorszym przypadku przeżyły traumę związaną z pobytem w więzieniu.

Więzienia nie zawsze tak wyglądały. Przeludnienie, jakie miało miejsce w ostatnich latach, stworzyło takie środowisko, w połączeniu z surowymi ograniczeniami w zakresie finansowania i niedoborami kadrowymi, a także inflacja wyroków.

Obecnie konieczna jest zmiana wymiaru kary i ustawodawstwa uwzględniającego ograniczoną przestrzeń więzienia.

Choć rząd wyraźnie uznał potrzebę modernizacji więzień, nie ogłosił jasnych planów dotyczących wydawania wyroków. Manifest Pracy obiecał „przegląd skazanie”, deklarując jednocześnie zobowiązanie do dalszej budowy więzienia miejsca jak początkowo deklarował poprzedni rząd konserwatystów. Nie jest możliwe, aby jedno i drugie było skuteczne.

Używanie więzienia jako czegoś innego niż kara za najpoważniejsze przestępstwa nie jest już dłużej możliwe brutalni przestępcy. Pomimo wyraźnego spadku liczby tych przestępstw od lat 90. XX w. Ministerstwo Sprawiedliwości przewiduje wysokie szacunki 114 800 więźniów do marca 2028 r. Ewidentnie istnieje rozdźwięk pomiędzy zamiarem pozbawienia wolności jako kary a faktycznym jej zastosowaniem.

Jak sugeruje główny sędzia lordów w swoim raportustawodawstwo dotyczące wydawania wyroków ma często charakter reakcyjny i wiąże się ze społecznym i politycznym poparciem dla bardziej rygorystycznego podejścia do przestępczości. Jednak nadmierne wydłużanie wyroków nie jest trwałe, a przepełnione więzienia nie zwiększają bezpieczeństwa społeczeństwa. Dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany w ustawodawstwie dotyczącym wymiaru sprawiedliwości, kryzys więzienny nie ulegnie zmianie.

Dostarczone przez The Conversation


Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa na licencji Creative Commons. Przeczytaj oryginalny artykuł.Rozmowa

Cytat: Jak podwojenie długości wyroków pomogło spakować angielskie więzienia do cna (2024, 21 września), pobrano 21 września 2024 z https://phys.org/news/2024-09-sentence-lengths-england-prisons-rafters.html

Niniejszy dokument podlega prawom autorskim. Z wyjątkiem uczciwego obrotu w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.





Link źródłowy