Strona główna Polityka Jak najlepiej korzystać z ChatGPT, Gemini i innych narzędzi AI? Nasz ekspert...

Jak najlepiej korzystać z ChatGPT, Gemini i innych narzędzi AI? Nasz ekspert AI odpowie na Twoje pytania

7
0


Jakie są kluczowe różnice między ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot i innymi czołowymi narzędziami AI? Który jest najlepszy? Jak bardzo należy się niepokoić systemami AI wykorzystującymi Twoje dane osobowe? Czy zgłaszane nieścisłości i uprzedzenia dotyczące platform AI są naprawdę tak złe, jak to, co czytam?

Na początku tego miesiąca poprosiliśmy Was, subskrybentów WIRED, o przesłanie pytań dotyczących generatywnej sztucznej inteligencji. To tylko niektóre z doskonałych zapytań, które otrzymaliśmy. W środę 20 listopada zorganizowaliśmy na żywo sesję pytań i odpowiedzi z Reece’em Rogersem z WIRED, autorem biuletynu „AI Unlocked”, comiesięcznej kolumny z poradami dotyczącymi etyki i porad dotyczących sztucznej inteligencji „The Prompt” oraz niezliczonych wiadomości i artykułów instruktażowych na temat wpływu sztucznej inteligencji ma na nasze życie.

Jeśli przegapiłeś transmisję na żywo, nie martw się – całość możesz obejrzeć tutaj. Do Reece’a dołączyła Katie Drummond, globalna dyrektor redakcyjna WIRED, która poczyniła kilka uwag wstępnych, a także Laura Fillbach, menedżerka ds. rozwoju widowni WIRED, która pełniła funkcję moderatora wydarzenia.

W 30-minutowej dyskusji Rogers omówił podobieństwa i różnice pomiędzy najpopularniejszymi narzędziami generatywnej sztucznej inteligencji oraz podzielił się informacją, za które z nich jest skłonny dodatkowo zapłacić. Omówił zalety i wady korzystania z wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji zamiast tradycyjnych wyszukiwarek i przestrzegł widzów, aby nie prosili chatbotów o konkretną poradę medyczną. Rogers odpowiedział na kilka pytań czytelników na temat skuteczności znaków wodnych w sygnalizowaniu, czy treść została utworzona przy użyciu sztucznej inteligencji. Wykorzystał także swoje osobiste doświadczenia, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w placówkach edukacyjnych oraz wyzwań stojących przed nauczycielami w świetle faktu, że ich uczniowie mają tak łatwy dostęp do narzędzi sztucznej inteligencji.



Link źródłowy