Strona główna Polityka Jak brzmienie „Slamming Door” na stałe wpisało się w historię hip-hopu

Jak brzmienie „Slamming Door” na stałe wpisało się w historię hip-hopu

34
0


Podobne do dźwięków G-Funk, które wciąż pojawiają się w hip-hopie z Zachodniego Wybrzeża (patrz: „Dr. Dre”Nic, ale coś w stylu „G”.”), dźwięk tupania nie jest czymś, co Barber aktywnie zauważa. To po prostu „teraz jest w powietrzu”.

Barber zwraca uwagę, że beat „Grindin’” zrodził inne imitacje. Jest też utwór „Tipsy” J-Kwona z niskim basem podobnym do „Grindin’”, chociaż tupanie w stylu Tribe jest w rzeczywistości próbką utworu „We Will Rock You” zespołu Queen. Nawiasem mówiąc, dzieci Barbera zaczęły ostatnio słuchać tej piosenki ze względu na platynowy utwór artysty country Shaboozeya „A Bar Song (Tipsy)”, który jest interpolacją oryginału J-Kwona.

Barber zauważa, że ​​istnieją inne elementy produkcji, takie jak Tribe, które nieustannie pojawiają się w hip-hopie, jak zauważa Barber, na przykład znak towarowy członka Three 6 Mafia Juicy J „yeah, ho” lub shaker używany pod koniec lat 90. przez D-Dot Angeletti, Jermaine Dupri i Zabójcy. Jeszcze inny charakterystyczny shaker spopularyzował producent z Atlanty Zaytovena dekadę później.

Utrzymanie mocy

Korg Triton jest szczególnie ważny dla Evana Ingersolla, lepiej znanego jako Chuck Inglish, rapera, producenta i połowy hiphopowego duetu Cool Kids. Najpierw nauczył się tworzyć bity na kultowym obecnie syntezatorze.

„Grindin’”, jeśli angielski dobrze pamięta, spadł tego samego dnia, w którym ukończył szkołę średnią. Znajomy pokazał po angielsku Korg Triton. Podszedł do zestawu perkusyjnego B116 i pokazał mu wszystkie dźwięki z beatu Neptunes.

Dwie dekady po wydaniu przez Clipse utworu „Grindin’” Cool Kids wykorzystali Tribe w „PRAWDOPODOBNE OSZUSTWO” – utwór z albumu z 2022 roku Zanim to wszystko stało się dziwne. Wyprodukował go Inglish wraz z Donem Trevino i Slade Da Monsta. Spoiler dla fanów Cool Kids: użył także dźwięku na ich nadchodzącym albumie w sposób, który według mnie jest „bezczelny”.

Brzmienie Tribe ma nostalgiczny, znajomy klimat, mówi Inglish, który stał się składnikiem rosnącej książki z przepisami na beaty. Jako kolejny przykład, język angielski wskazuje na „Dilemma” Nelly i Kelly Rowlandów, w którym zastosowano „ahh!” dźwięk znaleziony w Moduł rackowy Roland M-DC1który od tego czasu można było usłyszeć w utworach takich artystów jak Travis Scott, Nicki Minaj i Migos, głównie dzięki producentowi Zaytovenowi.

Jeśli użyłeś tego dźwięku zaraz po wydaniu „Grindin’”, „jesteś cholernie bliski ugryzienia Pharrella” – mówi Inglish. Ale minęły 22 lata. „Teraz jest to wiedza powszechna”.

W latach 90. ludzie w poszukiwaniu dźwięków cofali się do poprzednich dekad. Zatem jednym z powodów, dla których możemy rozpoznać rytm „Grindin’”, jest to, że producenci odwołują się do tych, obecnie klasycznych brzmień.

„Wierzę, że każdy, kto jest ciekawy lub odkrywa twoją piosenkę, potrzebuje pewnego rodzaju energii” – mówi Inglish. Tribe to dźwięk, w stronę którego kierują się ludzkie uszy, taki, który zapewnia znajomość, gdy po raz pierwszy słyszy się świeżą porcję beatów. Kiedy ktoś usłyszy to tupnięcie, „to chwila lubię to.”

Porównuje to do wytrzymałości tenisówek Jordan. „Te dzieciaki nie żyły nawet, żeby oglądać Michaela Jordana” – powiedział. „Ale to nie powstrzymuje ich od noszenia Jordanów. Mogą wrócić i zobaczyć, jak wpływowy był Jordan. Mówi, że brzmienie Tribe, czyli „Grindin’ stomp”, zostaje ponownie wykorzystane w podobny sposób. „Nostalgia po prostu niesie ze sobą. Ten dźwięk pochodził z czegoś, co znasz, więc jesteś bardziej przygotowany na jego usłyszenie”.

Dźwięk na dźwięku

Podobnie jak wiele osób zajmujących się produkcją audio, Lehmkuhl nie tylko kocha muzykę, on ją kocha dźwięk. Poza swoim domowym studiem nagrał całe biblioteki dźwięków, korzystając z nagrań otoczenia zarejestrowanych na rejestratorze Tascam w kostarykańskim lesie deszczowym.

Obraz może zawierać Elektronika Głośnik Akcesoria Okulary Klawiatura Instrument muzyczny Fortepian Dorosły i osoba

Zdjęcie: Natalie Behring



Link źródłowy