Strona główna Sporty Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: Wielka Brytania zdobywa 31. złoto siódmego dnia w...

Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: Wielka Brytania zdobywa 31. złoto siódmego dnia w Paryżu

16
0

W środę rano Storey rozpoczęła występy na Igrzyskach Paraolimpijskich w Wielkiej Brytanii, poprawiając swój rekord jako najbardziej utytułowana paraolimpijka w Wielkiej Brytanii.

Zdumiewające 32 lata po swoim debiucie na paraolimpiadzie w Barcelonie w 1992 roku Storey zwyciężyła o 4,69 sekundy z Francją Heidi Gaugain, 27 lat młodszą od Storey.

Gaugain (19 l.) urodził się w listopadzie 2004 r. – do tego czasu Storey wygrał już 16 posiłków paraolimpijskich, z których wszystkie pochodziły z parapływania.

Następnie przerzuciła się na parakolarstwo i środowe zwycięstwo oznacza, że ​​ma teraz w sumie 29 medali paraolimpijskich.

Jej 18. złoto paraolimpijskie stawia ją w gronie sześciu paraolimpijczyków, którzy zdobyli tyle samo medali.

Storey zwyciężyła na, jak to określiła, „przerażającej” trasie o długości zaledwie 14,1 km.

Był to jej pierwszy bieg na dystansie poniżej 22 km na Igrzyskach Paraolimpijskich, który wygrywa od pięciu igrzysk z rzędu.

„To krótki wyścig. To najkrótsza paraolimpijska jazda na czas, jaką kiedykolwiek mieliśmy, i uważam, że to wielka szkoda, ponieważ nie możemy zaprezentować parasportu tak, jak byśmy tego chcieli” – powiedział Storey.

„Musiałam odłożyć to na bok i skupić się na tym, co mogę kontrolować, ponieważ nie mogłam kontrolować dystansu wyścigu. Mam jednak nadzieję, że nigdy więcej nie zrobią tego kobietom, bo to było przerażające”.

Storey wraca do akcji w piątek w wyścigu szosowym, chcąc zdobyć swój 19. złoty medal.

W innych miejscach w kolarstwie szosowym Fran Brown zakończyła udany poranek dla Igrzysk Paraolimpijskich w Wielkiej Brytanii, zdobywając srebrny medal w jeździe na czas kobiet C1-3.

Brown opublikowała później w mediach społecznościowych, że w niedzielę podczas przygotowań do środowego finału została potrącona przez samochód i doznała zwichnięcia barku.

Na sesji popołudniowej pt. Zofia Unwin I Lora Fachie zdobyła odpowiednio srebrny i brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas kobiet B za Irlandką Katie-George Dunlevy, która zdobyła pierwszy w swoim kraju złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Wielka Brytania ma obecnie 18 medali kolarskich na Igrzyskach Paraolimpijskich, a pływanie jest jedynym sportem, w którym zdobyto więcej medali.