Strona główna Sporty Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: Sarah Storey i Ben Sandilands zdobywają 38 złotych...

Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: Sarah Storey i Ben Sandilands zdobywają 38 złotych medali Wielkiej Brytanii w Paryżu

14
0

Sandilands był pierwszym członkiem Paraolimpiady Wielkiej Brytanii, który zdobył medal dziewiątego dnia w Paryżu.

Szkocka debiutantka na paraolimpiadzie zwyciężyła w biegu T20 na 1500 m mężczyzn z przewagą ponad czterech sekund. Pobił w ten sposób rekord świata, poprzednio ustanowiony przez Michaela Brannigana z USA, o jedną dziesiątą sekundy w czasie 3:45,40.

Drugi medal Paraolimpiady GB na torze zdobył 35-letni Perrineau Daley. Kolejny debiutant paraolimpijski przekroczył metę w 17,27 sekundy, nieco ponad pół sekundy za belgijskim zwycięzcą Maxime’em Carabinem.

W finale biegu na 1500 m kobiet T20 Hannah Taunton zajął piąte miejsce, tracąc do medalu nieco ponad dziewięć sekund.

Jonathana Broom-Edwardsa nie zdobył medalu w finale skoku wzwyż mężczyzn T64, zajmując piąte miejsce z najlepszym oddanym skokiem na odległość 1,89 m.

Transpłciowa lekkoatletka Valentina Petrillo po zajęciu trzeciego miejsca w swojej eliminacji awansowała do półfinału biegu T12 na 200 m.

51-letni Włoch zakończył sezon z najlepszym czasem 25,95, nieco ponad pół sekundy za Simranem z Indii, i zakwalifikował się do półfinału, który odbędzie się w piątek o 18:42 czasu polskiego. Finał w sobotę o 18:33.

W poniedziałek Petrillo nie dotarła do finału biegu na 400 m T12, po tym jak w półfinale zajęła trzecie miejsce, mimo że uzyskała najlepszy czas życiowy wynoszący 57,58.