Strona główna Sporty Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: Iona Winnifrith i Bly Twomey gwiazdami Wielkiej Brytanii...

Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: Iona Winnifrith i Bly Twomey gwiazdami Wielkiej Brytanii w Paryżu

14
0

W czwartek Winnifrith zajęła miejsce za Mariią Pavlovą w pierwszym z sześciu finałów pływania w Wielkiej Brytanii.

Winnifrith dobiegła nieco ponad trzy i pół sekundy za Pavlovą, która należy do grupy neutralnych zawodników paraolimpijskich i zdobyła złoto, ustanawiając rekord świata w czasie 1 minuty i 26,09 sekundy.

W finale biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet S10 Faye Rogers21 lat, zajął piąte miejsce.

Scarlett Humphreylat 19 w swoim czwartym finale paraolimpijskim na tych igrzyskach zajęła szóste miejsce w finale kobiet SB11 na 100 m stylem klasycznym.

Później, w czwartek wieczorem, Toni Shaw wystąpi w finale biegu indywidualnego na 200 m stylem zmiennym SM9, który rozpocznie się o 17:55 czasu polskiego.

Rebekę Redfern zakwalifikowała się do finału kobiet SB13 na 100 m stylem klasycznym, zaplanowanego na 18:33, po tym, jak zajęła najszybsze miejsce w swojej grupie. Alicja Tai wystąpi także w finale biegu na 50 m stylem dowolnym kobiet S8 o godz. 18:56.