Strona główna Sporty Igrzyska Paraolimpijskie 2024: Poppy Maskill zdobywa trzecie złoto w pływaniu paraolimpijskim w...

Igrzyska Paraolimpijskie 2024: Poppy Maskill zdobywa trzecie złoto w pływaniu paraolimpijskim w Paryżu

15
0

Brytyjka Poppy Maskill zdobyła swój trzeci złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu, wygrywając bieg kobiet na dystansie 100 m stylem grzbietowym S14.

Maskill (19 l.) kontynuowała swoje wspaniałe igrzyska, dodając do dwóch złotych i dwóch srebrnych medali zdobytych wcześniej na igrzyskach.

Na półmetku wyprzedziła Valeriię Shabalinę, ale odrobiła straty i zwyciężyła w czasie 1 minuty 5,74 sekundy.

Zwycięstwo Maskilla zapewniło Igrzyskom Paraolimpijskim GB w Paryżu 41 złotych medali, co równa się wynikowi osiągniętemu przez drużynę w Tokio trzy lata temu.

Złoto to zdobyto po tym, jak Maskill zajął pierwsze miejsce w biegu na 100 m stylem dowolnym S14 i sztafecie mieszanej 4×100 m stylem dowolnym S14.

Maskill zdobył także srebro na 200 m stylem dowolnym S14 i na 200 m stylem zmiennym S14.

Wcześniej Mark Tompsett (17 l.) zdobył brąz w biegu na 100 m stylem grzbietowym mężczyzn S14, a Maisie Summers-Newton dodała brąz w biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet na S6 S6 do dwóch złotych medali, które zdobyła wcześniej w Paryżu.