Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie w piłce nożnej: brzydkie sceny, gdy Francja pokonuje Argentynę w...

Igrzyska Olimpijskie w piłce nożnej: brzydkie sceny, gdy Francja pokonuje Argentynę w półfinale Egiptu

39
0

Fermin Lopez strzelił dwa gole, a Hiszpania pokonała Japonię 3:0 w Lyonie i awansowała do półfinału olimpijskich mężczyzn w piłce nożnej.

Pomocnik Barcelony, który był częścią zwycięskiej drużyny Hiszpanii na Euro 2024, już na początku otworzył wynik uderzeniem lewą nogą w prawy róg, a po przerwie dodał swoją drugą piłkę mocnym uderzeniem prawą nogą z 20 metrów.

Mao Hosoya, który trafił w słupek reprezentacji Japonii, myślał, że wyrównał pod koniec pierwszej tercji, ale po długiej ocenie sędziego asystenta wideo jego strzał został wykluczony ze względu na spalony.

Późne podanie Abla Ruiza przypieczętowało zwycięstwo europejskiej drużyny, która w poniedziałek o 17:00 czasu polskiego zmierzy się z Marokiem w Marsylii.

Maroko dominowało od początku do końca na Parc des Princes, pokonując Stany Zjednoczone 4:0 i po raz pierwszy w historii awansowało do półfinału rozgrywek.

Soufiane Rahimi poprowadził ich na dobrą drogę, strzelając z rzutu karnego swojego piątego gola w turnieju tuż przed przerwą.

Ilias Akhomach podwoił prowadzenie po strzale z bliskiej odległości, a kapitan Achraf Hakimi powiększył przewagę po dobrym biegu lewą nogą.

Rezerwowy Mehdi Maouhoub uzupełnił wynik kolejnym rzutem karnym w doliczonym czasie gry po ocenie VAR dotyczącej zagrania ręką ręką.

„Czułem się, jakbym grał u siebie na stadionie, na którym gram dla mojego klubu, ale także dlatego, że nasi kibice byli bardzo głośni i byli tu liczni” – powiedział Hakimi, który gra we Francji w drużynie Paris St-Germain.

„Fani śledzili nas przez cały turniej i mam nadzieję, że będą mogli podążać za nami aż do finału. Chcemy, aby byli dumni”.