Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024: Irlandia zapewnia ćwierćfinał po zwycięstwie nad Japonią

53
0

Irlandia awansowała do ćwierćfinału olimpijskich siódemek w rugby po dwóch zwycięstwach w dniu otwarcia turnieju.

Zespół Jamesa Toppinga jako pierwszy wystąpił w akcji na Igrzyskach dla drużyny Irlandii w 2024 r. i zapewnił sobie miejsce w fazie pucharowej na jeden mecz przed końcem dzięki zwycięstwom nad RPA i Japonią.

Po zajęciu 10. miejsca na opóźnionych Igrzyskach w Tokio trzy lata temu Irlandia w środowych meczach w ośmiu próbach pokonała Republikę Południowej Afryki 10:5, a następnie zdobyła sześć punktów i pokonała Japonię wynikiem 40-5.

Irlandia zmierzy się teraz z Nową Zelandią w ostatnim meczu bilardowym o 15:30 BST w czwartek, zanim w sesji wieczornej rozpoczną się rozgrywki pucharowe.

Po wcześniejszym zwycięstwie nad RPA Topping miał luksus zmiany składu składu na mecz z Japonią, upewniając się, że wszystkich 12 członków drużyny pojawiło się na boisku po ostatnim gwizdku zwycięstwa 40-5.

Terry Kennedy był gwiazdą pierwszej połowy meczu przeciwko Brave Blossoms, po swoim wcześniejszym meczu przeciwko Republice Południowej Afryki, który zdobył bramkę otwierającą w pierwszej minucie meczu.

Następnie stworzył drugą piłkę z głębi własnego terytorium, wybijając się z głębi pola po okresie japońskiej presji i bezinteresownie przekazując piłkę do Chay’a Mullinsa, aby zdobyć bramkę tuż przed przerwą.

Na początku drugiej połowy próba przechwytu Harry’ego McNulty’ego postawiła Irlandię w wygodnej pozycji, a Topping wszedł na ławkę rezerwowych, aby zobaczyć zwycięstwo.

Wśród zmienników znalazł się boczny obrońca Leinster, Hugo Keenan, ale to jego kolega z rezerwy, Niall Comerford, następny był na boisku i strzelił gola po tym, jak McNulty znalazł swój powrót pod prąd.

Mullins dostał swoją drugą rolę w tym meczu, gdy Irlandia zaatakowała od razu po wznowieniu gry, choć Japonia odpowiedziała Shotaru Tsuoką.

Bryn Ward zapewnił jednak, że Irlandia będzie miała ostatnie słowo, a jego zmiennik wykorzystał ogromną obronę, aby stworzyć przestrzeń do podjęcia próby w końcowych momentach.

Podczas wcześniejszego zwycięstwa nad Blitzboksami Jordan Conroy w ostatniej akcji pierwszej połowy dał Irlandii prowadzenie 5:0 do przerwy.

Kennedy strzelił drugą bramkę na dwie minuty przed końcem, ale Republika Południowej Afryki zajęła miejsce na trybunie, gdy Shelvyn Davids przecisnął się przez linię na 30 sekund przed końcem.