Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Daryll Neita i Dina Asher-Smith w biegu na...

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Daryll Neita i Dina Asher-Smith w biegu na 200 m

32
0

Brytyjki Daryll Neita i Dina Asher-Smith zakwalifikowały się do finału biegu na 200 m kobiet w Paryżu w 2024 r., podczas gdy mistrz biegu na 100 m Noah Lyles awansował w wyścigu mężczyzn.

Neita, która skończyła cztery setne sekundy do podium na 100 m w sobotę w swoim półfinale z czasem 22,24 zajęła drugie miejsce za Amerykanką Brittany Brown (22,12 s).

Emocjonalny Asher-Smith był gorzko zawiedziony po tym, jak nie dostał się do finału biegu na 100 m ale pobiegnie po medal na 200 m po osiągnięciu czasu 22,31 i w półfinale przekroczy linię mety za Amerykanką Gabby Thomas.

Thomas, faworyt do złotego medalu po wycofaniu się Jamajki Shericky Jackson, uzyskał najszybszy czas w półfinale z czasem 21,86, wyprzedzając mistrza St. Lucia na 100 m Juliena Alfreda (21,98).

Czwarte miejsce Neity na 100 m było najlepszym wynikiem brytyjskiej lekkoatletki w finale sprinterskiego igrzysk olimpijskich od 64 lat.

Nie było to pocieszeniem, ponieważ dążyła do zdobycia pierwszego indywidualnego światowego medalu, a teraz zarówno ona, jak i Asher-Smith będą próbowały zostać pierwszą Brytyjką, która od czasów Dorothy Hyman w 1960 roku stanęła na podium olimpijskim w sprincie sprinterskim.

Jednak koleżance z zespołu Biance Williams nie udało się dotrzeć do swojego pierwszego światowego indywidualnego finału, zajmując w półfinale czwarte miejsce z czasem 22,58.

Finał biegu na 200 m kobiet odbędzie się we wtorek o 20:40 czasu polskiego.

Lyles wrócił na tor niecałe 24 godziny po zdobyciu tytułu mistrzowskiego na 100 m z przewagą pięciu tysięcznych sekundy od Kishane’a Thompsona z Jamajki po dramatycznym finiszowaniu na zdjęciu.

Amerykanin, który od czasów ikony jamajskiego sprintu Usaina Bolta ma zamiar zostać pierwszym człowiekiem, który ukończył olimpijskie dublet na 100 m i 200 m, bez problemu wygrał swoją eliminację w czasie 20,19.

Brytyjczyk Zharnel Hughes wycofał się w poniedziałek z eliminacji biegu na 200 m mężczyzn z powodu napięcia ścięgna podkolanowego.

Sezon brązowego medalisty świata na 100 m został przerwany przez kontuzję ścięgna podkolanowego, a British Athletics poinformowało, że nie podjęto jeszcze żadnej decyzji w sprawie jego udziału w sztafecie 4×100 m.