Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Brytyjka Georgia Bell zdobywa rewelacyjny brąz w biegu...

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Brytyjka Georgia Bell zdobywa rewelacyjny brąz w biegu na 1500 m

28
0

Brytyjka Georgia Bell w swoim debiucie olimpijskim zdobyła rewelacyjny brąz na 1500 m, a Faith Kipyegon zdobyła trzeci z rzędu tytuł na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

30-latka porzuciła swoje olimpijskie marzenie, porzucając sport w 2017 roku, i od czasu, gdy trzy lata temu na nowo odkryła miłość do biegania, zrobiła niezwykłe postępy.

Bell kopnął głęboko, aby na ostatnich metrach wyprzedzić Diribe Weltejiego z Etiopii i przekroczyć linię mety na Stade de France, ustanawiając brytyjski rekord w trzech minutach i 52,61 sekundach.

Kenijska Kipyegon ustanowiła rekord olimpijski 3:51,29, a Australijka Jessica Hull zdobyła srebro z czasem 3:52,56.

Srebrna medalistka drużyny GB z Tokio, Laura Muir, nie zdobyła medali na piątym miejscu, mimo że ustanowiła rekord życiowy 3:53,37.

Srebro Bella zdobyte podczas ostatniego wieczoru zawodów lekkoatletycznych w Paryżu było ósmym medalem lekkoatletycznym Wielkiej Brytanii na igrzyskach.

Bell była kiedyś niezwykle utalentowaną juniorką, która w 2008 roku wygrała bieg na 800 m w szkołach angielskich, ale psychicznie i fizycznie nie była w stanie dotrzymać tej obietnicy.

Dopiero w czasie pandemii na nowo odkryła radość z biegania i zauważając ciągłą poprawę, zdecydowała się ponownie nawiązać kontakt z byłym trenerem Trevorem Painterem – mężczyzną, który wraz z żoną i medalistką świata w biegu na 800 m Jenny Meadows nadzorował karierę Keely’ego Hodgkinsona do mistrzyni olimpijskiej na 800 m.

Postęp, jaki poczyniła od tego czasu, mimo że pracowała na pełny etat w dziale bezpieczeństwa cybernetycznego, był niezwykły.

Bell pokonała Muir w czerwcu i zdobyła tytuł mistrza Wielkiej Brytanii, zapewniając sobie debiut na igrzyskach olimpijskich po tym, jak wzięła letni urlop naukowy w pracy, aby spełnić marzenie, które nawet na początku roku wydawało się mało prawdopodobne.

Z kolei w Paryżu, w swoim pierwszym finale mistrzostw świata, odbyła bajkową podróż na olimpijskie podium.