Strona główna Sporty Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Brytyjczyk Josh Kerr zdobywa srebro w biegu na...

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Brytyjczyk Josh Kerr zdobywa srebro w biegu na 1500 m, za mistrzem szoku Cole’em Hockerem

41
0

Brytyjczyk Josh Kerr był zmuszony zadowolić się srebrem olimpijskim w biegu na 1500 m za mistrzem szoku Cole’em Hockerem, ponieważ Jakob Ingebrigtsen nie zdobył medalu.

Podczas gdy złoty medalista świata Kerr i obrońca mistrzyni olimpijskiej Ingebrigtsen rozegrali wyczekiwaną bitwę o tytuł, American Hocker zdołał wyprzedzić obu zawodników w środku i zdobyć swój pierwszy światowy tytuł w plenerze.

Dzięki idealnie wymierzonemu w czasie końcowemu wzrostowi Hocker zdobył złoto, ustanawiając rekord olimpijski w trzech minutach i 27,65 sekundy.

Kerr, który poprawił swój brązowy medal olimpijski z Tokio, przekroczył granicę brytyjskiego rekordu 3:27,79, podczas gdy inny amerykański lekkoatleta, Yared Nuguse, ustanowił swój życiowy rekord 3:27,80 i zdobył brąz.