Strona główna Sporty Hull KR 10-8 Warrington Wolves – Robins po raz pierwszy docierają do...

Hull KR 10-8 Warrington Wolves – Robins po raz pierwszy docierają do Wielkiego Finału Super League

9
0

Ponieważ każda ze stron mogła pochwalić się w swoich szeregach nominowanym do Człowieka ze Stali – Mikeyem Lewisem z Hull KR i Mattem Duftym z Warrington – a zaledwie dwa punkty i jedno miejsce dzieliły tę parę w tabeli po 27 meczach w sezonie zasadniczym, półfinałowe starcie obiecało wiele .

Batchelor zapewnił gospodarzom zasłużone prowadzenie w 18. minucie po zapierającym dech w piersiach remisie, wyciągając się do mety po wyswobodzeniu się z rąk dwóch napastników.

Warrington poprawił się po porażce, a próba Dufty’ego została wykluczona ze względu na faul w pierwszej połowie godziny, a następnie w kontrowersyjnych okolicznościach pozostała w tyle.

Sędzia Liam Moore orzekł, że Burgessowi udało się wstrzymać wysiłek po upadku z bliskiej odległości i pomimo wysłania powiadomienia do sędziego telewizyjnego, nie było jednoznacznych dowodów wideo, które pozwalałyby na uchylenie wezwania na boisku.

Ashton zapewnił Warringtonowi idealny początek drugiej połowy, uderzając piłką w pierwszą próbę Wolves w 46. minucie, po tym jak rozpoczęli pierwszy atak genialnym uderzeniem i biegiem.

Żwawy skrzydłowy minął Wilki na dwa punkty od gospodarzy, po podaniu Dufty’ego po lewej stronie i rzucił się w róg.

Niepowodzenie Josha Thewlisa w żadnej konwersji sprawiło, że goście nadal gonili za grą na 20 minut przed końcem, ale 24. i 25. próba Ashtona w Super League zaowocowała napiętą, a czasami chaotyczną końcówką.

Obrona Hull KR niestrudzenie pracowała, aby uniemożliwić Wilkom wywalczenie sobie zwycięstwa, chociaż dwie okazje po strzale Thewlisa zostały wykluczone z podania w przód Rodricka Taia, a przyłożenie Toby’ego Kinga w ostatniej minucie nie liczyło się, ponieważ Dufty został wcześniej uderzony przez Dufty’ego. skrzydłowy zebrał luźną piłkę i podbiegł do niej.