Strona główna Sporty Hokej na igrzyskach olimpijskich: Brytyjki pokonały Hiszpanię w pierwszym meczu bilardowym

39
0

Starania kobiet z Wielkiej Brytanii o zdobycie medalu w hokeju na lodzie po raz czwarty z rzędu na igrzyskach olimpijskich rozpoczęły się od niewielkiej porażki z Hiszpanią 2:1 na stadionie Yves-du-Manoir.

Laura Barrios umieściła piłkę w bramce i już w drugiej minucie wyprowadziła Hiszpanię na prowadzenie, a dwie minuty później Giselle Ansley wyrównała dla drużyny GB po rzucie rożnym.

Hiszpania wróciła na prowadzenie po dziewięciu minutach dzięki własnemu karnemu rzutowi rożnemu, który klinicznie wykończył Lola Riera.

Podopieczni Davida Ralpha przez resztę meczu usilnie starali się wyrównać, ale pomimo zdobycia w sumie 13 karnych rzutów rożnych, zdobyty gol Ansleya z początku był jedynym, który udało im się wykorzystać.

Okazjonalne okazje z gry okazały się trudniejsze do wykorzystania, a najlepsza okazja nadarzyła się, gdy Lily Owsley strzeliła tuż obok bramki po dobrym podaniu Hannah French.

Wielka Brytania nadal może awansować z grupy B, a cztery z sześciu drużyn awansują do ćwierćfinału, a w poniedziałek zmierzą się z trzykrotnym mistrzem Australii.