Strona główna Sporty Gole Cristiano Ronaldo potwierdzają jakość ligi saudyjskiej – Ruben Neves

Gole Cristiano Ronaldo potwierdzają jakość ligi saudyjskiej – Ruben Neves

12
0

Dodał: „Mówiłem to już kilka razy – jeśli porównasz moje dane GPS z angielskiej piłki nożnej z saudyjską piłką nożną, biegam jeszcze więcej, ale z tą różnicą, że biegam w 40 stopniach [celsius].

„Jestem w dobrej formie fizycznej. Zarówno Cristiano, jak i ja udowodniliśmy dzisiaj, że saudyjski futbol ma jakość”.

Neves zasugerował, że „oczywiście” realne jest, aby Ronaldo osiągnął swój nowy cel 1000 goli, ponieważ „z Cristiano wszystko jest możliwe”.

Główny trener Roberto Martinez wyjaśnił, że Ronaldo po meczu z Chorwacją siedział na ławce rezerwowych, ponieważ w jego wieku „Cristiano nie może rozegrać dwóch meczów po 90 minut” tak blisko siebie.

„Cristiano jest w bardzo dobrym momencie” – powiedział. „Jest wrzesień, rozegrał trzy mecze dla klubu. Ważne jest to, że musimy chronić wszystkich zawodników.

„Podobało mi się jego zaangażowanie. To niesamowity gracz”.

W meczu z Chorwacją Ronaldo został ustawiony po dośrodkowaniu Nuno Mendesa, a lewy obrońca Paris St-Germain również wszedł na boisko jako zmiennik w meczu przeciwko Szkocji.

Jednakże, podobnie jak jego menadżer, Mendes podkreślił, że „zasłużone zwycięstwo” po „bardzo trudnym meczu” było efektem zbiorowego wysiłku, w którym trzeba było odrobić straty po zdobyciu wczesnego gola Scotta McTominaya, który dał zwycięstwo 2:1.

Pomocnik Manchesteru United Bruno Fernandes strzelił wyrównującego gola w drugiej połowie, ale podkreślił, że „nie były to idealne” 30. urodziny, ponieważ „wolałby, żeby były mniej trudne”.

„Wpływ Cristiano Ronaldo jest zawsze taki sam, niezależnie od tego, czy rozpoczyna grę, czy zaczyna na ławce rezerwowych” – dodał.