Strona główna Polityka Goldman Sachs twierdzi, że do 2030 r. w Chinach będzie prawie dwa...

Goldman Sachs twierdzi, że do 2030 r. w Chinach będzie prawie dwa razy więcej zwierząt domowych niż małych dzieci

35
0



W niedawnej notatce Goldman Sachs stwierdził, że do 2030 r. populacja zwierząt domowych w Chinach będzie prawie dwukrotnie większa od populacji małych dzieci, ponieważ młodzi Chińczycy w dalszym ciągu nie będą chcieli zakładać nowych rodzin.

Z badania Goldman Sachs, na które powołuje się dane Krajowego Biura Statystycznego, wynika, że ​​do końca dekady populacja zwierząt domowych w miastach przekroczy 70 milionów, a liczba dzieci w wieku do 4 lat spadnie do mniej niż 40 milionów.

W 2017 r. sytuacja była odwrotna – było 90 milionów dzieci w wieku do 4 lat w porównaniu z populacją zwierząt domowych liczącą około 40 milionów.

„Spodziewamy się większej dynamiki posiadania zwierząt domowych w obliczu stosunkowo słabszych perspektyw dotyczących wskaźnika urodzeń i większej penetracji zwierząt domowych przez młodsze pokolenie” – napisała Valerie Zhou, analityk akcji banku inwestycyjnego.

Z raportu wynika, że ​​do 2030 r. liczba noworodków w kraju będzie spadać średnio o 4,2%, do czego będzie głównie przyczynił się spadek populacji kobiet w wieku od 20 do 35 lat oraz mniejsza skłonność młodszego pokolenia do posiadania dzieci.

Według stanu na 2023 r. prawie połowę właścicieli zwierząt domowych w Chinach stanowiły osoby w wieku od 23 do 33 lat, zgodnie z białą księgą chińskiego przemysłu zoologicznego.

Ponieważ młodzi dorośli Chińczycy wolą kupować futrzane dzieci od prawdziwych, bank spodziewa się, że do 2030 r. rynek karmy dla zwierząt domowych w tym kraju rozkwitnie i osiągnie wartość 12 miliardów dolarów. W raporcie prognozuje się również, że liczba kotów w Chinach przewyższy liczbę psów, ponieważ te pierwsze wymagają zwykle mniej miejsce do podniesienia.

Wskaźniki urodzeń spadają na całym świecie, ponieważ kobiety decydują się na posiadanie mniejszej liczby dzieci, a niektóre z największych krajów borykają się ze spadkiem współczynnika urodzeń w miarę liczba ludności na świecie osiągnie szczyt w tym stuleciu.

W 2023 r. populacja Chin spadła drugi rok z rzędu do 1,41 miliarda, czyli o 2,08 miliona w porównaniu z rokiem poprzednim, pokazały statystyki rządowe. Chwila nowe małżeństwa w Chinach wzrósł o 12,4% w 2023 r w porównaniu z rokiem poprzednim ponad połowa ludności w wieku 25–29 lat pozostaje stanu wolnego, w ostatnich latach coraz częstsze są zawierane małżeństwa.

W raporcie stwierdzono również, że w 2022 r. populacja zwierząt domowych licząca około 20 milionów była prawie czterokrotnie większa od liczby dzieci w wieku do 4 lat w Japonii, powołując się na dane Japońskiego Stowarzyszenia na rzecz Żywności dla Zwierząt Domowych i Euromonitora.



Link źródłowy