Strona główna Sporty Francuska Federacja Rugby wyraża „zdecydowany sprzeciw” wobec czerwonej kartki za 20 minut

Francuska Federacja Rugby wyraża „zdecydowany sprzeciw” wobec czerwonej kartki za 20 minut

39
0


Francuska Federacja Rugby, Krajowa Liga Rugby i Provale wyraziły „zdecydowany sprzeciw” wobec proponowanej 20-minutowej czerwonej kartki, twierdząc, że jest to „niedopuszczalny krok wstecz” ze strony World Rugby.

W 2024 r. Mistrzostwa Świata w Rugby i Mistrzostwa Świata w Rugby do lat 20 w Republice Południowej Afryki po raz pierwszy wypróbował nowe prawo, zewnętrznyco oznacza, że ​​zespół jest w stanie zastąpić zawodnika ukaranego czerwoną kartką po 20 minutach przebywania w koszu na grzechy.

W tym miesiącu ogłoszono World Ruby „udane próby wstępne”, zewnętrzny zostały przyjęte, co doprowadziło do wsparcia dla dalszych testów elitarnych gier.

We wspólnym oświadczeniu trzy francuskie organy zarządzające stwierdzają, że „zebrane dane są niewystarczające”, aby przyjąć propozycję.

„Statystyki udostępnione przez FFR [French Rugby Federation] mecze World Rugby pokazały, że czerwona kartka nie oznacza systematycznie porażki ukaranej drużyny” – napisano w oświadczeniu.

„Istotnie, analiza oparta na 480 meczach z Top 14 i meczach międzynarodowych Tier 1 pokazuje, że tylko 60% drużyn, które otrzymały czerwoną kartkę, przegrywało na koniec meczu”.

W zeszłym roku więcej niż 300 byłych Zawodnicy piłki nożnej, ligi rugby i związku rugby w Wielkiej Brytanii podjęli kroki prawne w związku z urazami mózgu, których, jak twierdzą, doznali w trakcie swojej kariery zawodowej.

W oświadczeniu dodaje się, że obecna czerwona kartka jest „kluczowym narzędziem” powstrzymującym „niesportowe zachowanie”, bez niej sport stanie w obliczu „niedopuszczalnego kroku wstecz w stosunku do środków wprowadzonych w ciągu ostatnich kilku lat w celu ograniczenia uderzeń w głowę”.

Co więcej, prawo „zachęcałoby do bardziej agresywnej gry”, co negatywnie wpłynęłoby na „wizerunek gry”.

Ostatnie finały Pucharu Świata w Rugby mężczyzn i kobiet zakończyły się tym, że przez większą część meczu jedna z drużyn grała na boisku 14 zawodników.

W związku z decyzją o pozostawieniu czerwonej kartki po 20 minutach prezes World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział w maju, że proces dyscyplinarny w rugby wymaga „usprawnienia, aby był łatwiejszy do zrozumienia dla graczy i kibiców”.

„To próba i ważne jest, aby pamiętać, że możliwość zastąpienia zawodnika ukaranego czerwoną kartką po 20 minutach wiąże się z sankcjami, które są mocne, jasne i nie zostaną złagodzone” – dodał Beaumont.

FFR twierdzi, że wypowie się przeciwko wejściu ustawy na posiedzeniu Światowej Rady Rugby w dniu 14 listopada.

Jeśli zostanie zatwierdzony, World Rugby będzie współpracować ze związkami członkowskimi, właścicielami zawodów i kluczowymi stronami zainteresowanymi, aby sfinalizować harmonogram i procesy próbnego przyjęcia, z wdrożeniem od 1 stycznia.

„Wzywamy World Rugby do ponownego rozważenia tego eksperymentu i upewnienia się, że każda decyzja będzie oparta na konkretnych i przekonujących danych, co nie ma miejsca obecnie” – dodał wiceprezes FFR Jean-Marc Lhermet.

BBC Sport skontaktowało się z World Rugby w celu uzyskania komentarza.



Link źródłowy