Strona główna Polityka Fioletowy tor na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 ma tajemniczy składnik

Fioletowy tor na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 ma tajemniczy składnik

81
0


TA HISTORIA ORYGINALNIE pojawił się WIRED w języku hiszpańskim i został przetłumaczony z języka hiszpańskiego.

Tradycyjnie bieżnia lekkoatletyczna na stadionie olimpijskim jest czerwona. Jednak na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 będzie fioletowy, co odpowiada kolorom wydarzenia wybranym przez komitet organizacyjny Paryża. Jest jednak jeszcze jedna różnica: jest wykonany z muszli pochodzących z recyklingu, wyprodukowanych przez przemysł rybny w ramach zaangażowania Igrzysk Olimpijskich w 2024 r. w zrównoważony rozwój.

Podłogi elastyczne, takie jak podłogi do bieżni, produkowane są z węglanu wapnia, który zwykle uzyskuje się w kopalniach. Zamiast tego firma Mondo, która zaprojektowała tor na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 r., nawiązała współpracę ze spółdzielnią rybacką, aby zebrać z Morza Śródziemnego muszle małży i małży, które są bogate w ten materiał. W przeciwnym razie muszle poszłyby na marne.

Tor jest funkcjonalnie taki sam jak tradycyjny, a jego celem jest skonsolidowanie stworzenia nowej, odpornej i zrównoważonej podłogi sportowej.

Obraz może zawierać osoba Torba na akcesoria Torebka Kask Pracownik sportowy Lekkoatletyka i Wyścig sprinterski

Pracownicy stadionu pracują na torze do skoku w dal na Stade de France.Zdjęcie: Richard Heathcote/Getty Images

Mondo nawiązał współpracę z Niedditta, włoską spółdzielnię rybacką specjalizującą się w mięczakach, w celu zdobycia potrzebnych materiałów. Jej rybacy oczyścili i wysuszyli odpady z zebranych małży i małży, zmielili je na drobny proszek i wysłali materiał do producenta podłóg w celu wykonania toru. Naukowcy odpowiedzialni za projekt pracowali nad udoskonaleniem techniki przez trzy lata.

Przemysł sportowy może zmniejszyć swój wpływ na środowisko, wykorzystując w ten sposób muszle. Wydobywanie wapienia i marmuru w celu gromadzenia węglanu wapnia powoduje emisję dwutlenku węgla, a także odpady wydobywcze. Według Mondo budowa toru z wykorzystaniem biogenicznego węglanu wapnia kompensuje emisję spalin pojazdu z silnikiem Diesla Euro 4 przejeżdżającego 60 000 kilometrów. „Projekt stanowi wybiegający w przyszłość przykład długoterminowego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju i społeczności lokalnych”, Niedditta – napisano w komunikacie prasowym.



Link źródłowy