Strona główna Sporty Finały World Series of Darts: Luke Littler pokonuje Michaela Smitha i zdobywa...

Finały World Series of Darts: Luke Littler pokonuje Michaela Smitha i zdobywa tytuł trzeciej serii World Series

7
0

Luke Littler bez problemu pokonał Michaela Smitha 11:4 i zdobył swój pierwszy tytuł w finałach World Series of Darts w Amsterdamie.

Nastolatek otrząsnął się po stracie pierwszych dwóch nóg i przed przerwą wyszedł na prowadzenie 7:3.

Littler (17 l.) wznowił grę w miejscu, w którym ją przerwał, po powrocie do oche i w drodze po zwycięstwo osiągał średnio 102,21 punktów oraz pulę nagród wynoszącą 80 000 funtów.

Anglik w półfinale pokonał także faworyta gospodarzy Michaela van Gerwena 11:4.

Littler, który rozpoczął dzień od ćwierćfinałowego zwycięstwa nad Chrisem Dobeyem, zapewnia sobie trzeci tytuł World Series po wcześniejszych zwycięstwach w Bahrajnie i Polsce w tym roku.

On także zdobył w maju tytuł Premier League Darts po pokonaniu Luke’a Humphriesa, aby zemścić się za porażkę w finale Mistrzostw Świata.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem. Przyjechać tutaj i wygrać w swoim debiucie to dobre uczucie.

„Gram dobrze, więc wrócę do domu i będę ćwiczyć jeszcze więcej. Nie ma czasu na siedzenie, zbliża się pracowita zima.

„Każdy chce wygrać wszystko, ale nauczyłem się, że nie można tego zrobić. Chciałbym wygrać kolejny turniej major World Series of Darts Finals: Luke Littler beats Michael Smith to win third world series title. Chcę Mistrzostw jak każdy inny, ale inny major oznaczałby świat.

Zapytany, czy jest obecnie najlepszym graczem na świecie, Littler odpowiedział: „Prawdopodobnie w ten weekend.

„Średnio 103 punkty w czterech lub pięciu meczach to naprawdę dobry wynik i jestem z siebie dumny”.