Strona główna Sporty Finał US Open kobiet 2024: Aryna Sabalenka pokonuje Jessicę Pegulę i zdobywa...

Finał US Open kobiet 2024: Aryna Sabalenka pokonuje Jessicę Pegulę i zdobywa trzeci tytuł Wielkiego Szlema

12
0

Aryna Sabalenka zdobyła swój pierwszy tytuł US Open, zostawiając za sobą rozczarowanie ubiegłorocznym finałem, w którym pokonała nadzieję gospodarzy Jessicę Pegulę.

Widziano, jak Sabalenka rozbija rakietę o podłogę w szatni po tym, jak 12 miesięcy temu przegrała wizytówkę Flushing Meadows z Coco Gauff.

Jednak rozstawiona z Białorusi druga Rosjanka upadła na podłogę z radości po tym, jak odniosła ekscytujące zwycięstwo 7:5, 7:5 nad urodzoną w Nowym Jorku Pegulą i zapewniła sobie trzeci tytuł Wielkiego Szlema w grze pojedynczej.

Kontynuuje to dominację Sabalenki na twardych kortach, a zwycięstwo nad szóstą drużyną przedłuża jej passę meczów bez porażki na dużych turniejach do 14 meczów.

26-latka podbiegła do loży swojego zawodnika, aby świętować zwycięstwo, ściskając swoją drużynę i żartobliwie uderzając się w głowę swojego trenera siłowego i kondycyjnego Jasona Stacy’ego, na którym wydrukowano replikę tygrysiego tatuażu Sabalenki.

W przypadku Peguli oczekiwanie na pierwszy ważny tytuł trwa nadal.

Grając w pierwszym finale Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, 30-latek został podniesiony przez tłum partyzantów na stadionie Arthura Ashe i w końcówce rzucił się, by zatrzymać Sabalenkę.

Sabalenka jednak odrobiła straty po porażce 5:3 w drugim secie, a po godzinie i 53 minutach zapewniła sobie zwycięstwo.