Strona główna zdrowie Epidemia E Coli w McDonald’s rozprzestrzenia się w kolejnych stanach, dwie osoby...

Epidemia E Coli w McDonald’s rozprzestrzenia się w kolejnych stanach, dwie osoby walczą o życie, a 75 zachoruje po zjedzeniu ćwierćfuntówek

45
0


Liczba Amerykanów zakażonych E. coli powiązaną z cebulą w McDonald’s Quarter Pounders wzrosła do 75.

Zakażenia związane z niezwykle popularną siecią fast foodów drastycznie wzrosły od ostatniej aktualizacji z 22 października, kiedy CDC ogłosiło, że 49 osób zachorowało.

Jedna osoba zmarła, dwie walczą z poważną chorobą, która może powodować niewydolność nerek.

Do tej pory w 13 stanach hospitalizowano 22 osoby, o trzy więcej niż podawano kilka dni temu.

Nadal trwają dochodzenia w sprawie przyczyny wybuchu epidemii powiązanej z Quarter Pounders

Nadal trwają dochodzenia w sprawie przyczyny wybuchu epidemii powiązanej z Quarter Pounders

McDonald’s tymczasowo usunął hamburgery Quarter Pounder z menu w niektórych stanach ze względu na potencjalny problem związany z bezpieczeństwem żywności.

Sieć zastępuje swoje dostawy posiekanej cebuli i pasztecików wołowych w lokalizacjach w Kolorado, Kansas, Utah, Wyoming oraz w częściach Idaho, Iowa, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, Nowy Meksyk i Oklahoma.

Korekty te są wprowadzane w miarę prac śledczych nad identyfikacją źródła skażenia.

Obecnie dotknięte składniki – ćwierćfuntowe paszteciki wołowe i świeża posiekana cebula – są używane głównie w ćwierćfuntach i nie są powszechnie uwzględniane w innych pozycjach menu. Śledczy badają również, czy problem może mieć wpływ na inne restauracje lub sklepy.

Lokal Quarter Pounder jest jednym z bestsellerów – co dwa tygodnie w dotkniętych regionach sprzedaje się około 1 miliona burgerów po około 6,39 dolara za sztukę.

Według CDC: „Prawdziwa liczba chorych w związku z tą epidemią jest prawdopodobnie znacznie wyższa niż liczba zgłoszona, a epidemia może nie ograniczać się do stanów, w których występują znane choroby. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób wraca do zdrowia bez opieki medycznej i nie jest poddawanych badaniom na obecność E. coli”.

Urzędnicy ds. zdrowia przeprowadzają wywiady z ludźmi na temat tego, co jedli przed zachorowaniem. Wszystkie 42 osoby, z którymi przeprowadzono wywiady, stwierdziły, że jadły w McDonald’s, a 39 jadło burgera wołowego.

Spośród 36 osób, które pamiętają, jakiego burgera jadły, 31 (86 procent) zjadło ćwierćfuntowca. Niektórzy ludzie, zanim zachorowali, podróżowali także do innych stanów, a co najmniej trzy osoby jadły w McDonald’s podczas swojej podróży.

Zakażeni ludzie są w wieku od 13 do 88 lat.

Uważa się, że źródłem jest cebula produkowana przez firmę Taylor Farms z siedzibą w Kalifornii, która stwierdziła, że ​​żaden z produktów nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na obecność bakterii, które zabijają nawet jedną piątą osób, które zachorują, oraz że wycofanie produktu stanowiło środek ostrożności.

Objawy zakażenia E. coli zwykle pojawiają się około czterech dni po zjedzeniu skażonej żywności i mogą obejmować biegunkę i intensywne skurcze żołądka.

Kłopotliwe objawy zwykle zaczynają się od trzech do czterech dni po spożyciu bakterii.

U niektórych osób pojawia się gorączka i może dojść do odwodnienia, ale większość wraca do zdrowia samoistnie.

Clarissa DeBrock złożyła pozew przeciwko McDonald’s po tym, jak trafiła do szpitala z powodu zakażenia bakterią E. coli po spożyciu jednego z popularnych burgerów tej sieci.

33-latka zjadła w zeszłym miesiącu ćwierćfuntowca ze swoim narzeczonym i dwuletnim synem Kaiem w McDonald’s w North Platte w Nebrasce.

Chociaż burger wyglądał i smakował normalnie, pięć dni później zaczęła odczuwać silne skurcze brzucha, biegunkę i nudności. Jej stan pogorszył się do tego stopnia, że ​​25 września zgłosiła się po pomoc doraźną.



Link źródłowy