Strona główna Sporty Emma Raducanu pokonuje Yue Yuan i awansuje do ćwierćfinału Korea Open

Emma Raducanu pokonuje Yue Yuan i awansuje do ćwierćfinału Korea Open

5
0

Yue, numer 40 na świecie, odrobiła straty na początku seta otwierającego, ale Raducanu zadała kolejny cios w dziewiątym gemie, zanim zdobyła swojego pierwszego seta po podaniu.

W pierwszym secie przegrywając 4:3, Raducanu utrzymała dynamikę na początku drugiego, ustanawiając przewagę 3:0 dzięki szybkiemu podwójnemu przełamaniu po obu stronach przewagi.

Atak Brytyjczyka do mety został spowolniony, gdy Yue zmniejszył deficyt do 3-2; Jednak wraz ze wzrostem pewności siebie przeciwnika Raducanu obroniła punkt przełamania i utrzymała serwis w kluczowym szóstym gemie.

Po przełamaniu serwisu Yue po raz trzeci w secie, Raducanu nie była w stanie zdobyć żadnego ze swoich pierwszych pięciu punktów meczowych, próbując zaserwować w całym konkursie, zanim Yue zdobyła czwarty break point w imponującym ósmym gemie.

Niewzruszony Raducanu otrząsnął się z frustracji i odniósł zacięte zwycięstwo przy serwisie Yue.