Strona główna Polityka Elon Musk już robi dokładnie to, co obiecał

Elon Musk już robi dokładnie to, co obiecał

29
0


Niecały tydzień po ogłoszeniu wyników wyborów byłego prezydenta Donalda Trumpa jego zwolennik-centybiliarder Elon Musk już robi to, co obiecał: bierze aktywną rolę w kształtowaniu rządu pod rządami drugiej administracji Trumpa.

Podczas kampanii Musk okazał się jednym z największych zwolenników Trumpa i jego najbardziej gorliwym orędownikiem w Dolinie Krzemowej. Jego komitet działań politycznych, którego był głównym fundatorem, wydał 200 milionów dolarów na pomoc kampanii Trumpa. Ale trafił także na szlak kampanii, zdobywając poparcie w krytycznym stanie Pensylwania, będącym polem bitwy, pojawił się z Trumpem na wiecu, kibicował Trumpowi w popularnym podcaście Joe Rogana, był gospodarzem transmisji na żywo w X (którego jest właścicielem) i korzystał ze swojego platformę i siłę własnej gwiazdy w promowaniu głównych tematów kampanii wzmocnić propagandę twierdząc, że Demokraci zezwolą na głosowanie nieupoważnionym imigrantom.

Podczas swojej pierwszej administracji Trump zasłynął z zarządzania firmą rodzinną, dzięki czemu jego córka Ivanka i zięć Jared Kushner otrzymali eksponowane stanowiska. Piżmo, według wnuczki Trumpa, Kainajwyraźniej osiągnął już status „wujka”, pojawiając się na rodzinnym zdjęciu (i najwyraźniej nie chciał wyjść). Wygląda na to, że Musk będzie mocno zaangażowany w to, co będzie dalej. A jego posty na X, a także jego interakcje z Trumpem na początku po wyborach jasno pokazują, jak to może wyglądać.

Musk, który najwyraźniej dołączył do rozmów Trumpa z Ukraińcem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, prezydent Serbii Aleksandar VučićI prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğanwygląda na gotowego do pełnienia jakiejś roli w administracji. We wrześniu Trump powiedział, że utworzy tzw rządowa komisja ds. efektywności z Muskiem – którego imperium biznesowe w dużym stopniu czerpie korzyści z kontraktów rządowych i dotacji – na czele. W niedzielę Musk udostępnił post wyobrażając sobie administrację Trumpa, która skupi się na „deregulacji (deformacja SEC, FTC i innych), cięciach wydatków rządowych (zrobienie miejsca dla sektora prywatnego), obniżkach podatków i skupieniu się na innowacjach opartych na technologii”, dodając komentarz: „Świetnie .” Piżmo też wzywano „zapewnienie, że maniakalnie oddani rewolucjoniści z małego rządu dołączą do tej administracji!”

I już po raz drugi Musk zaczyna mieć wpływ na decyzje kadrowe Administracja Trumpa i nie tylko. W niedzielę rano Musk opublikował ankietę, w której pytał użytkowników, kto powinien zostać nowym przywódcą większości w Senacie, który zastąpi ustępującego przywódcę mniejszości, senatora Mitcha McConnella z Kentucky. Wydawało się, że użytkownicy przeważającą większością głosów Do Ulubiony senator MAGA Rick Scott z Florydy. Kiedy Trump ogłosił, że nowojorska kongresmenka Elise Stefanik zostanie jego kandydatką na ambasadora ONZ, Musk X, aby się zważyćmówiąc: „Elisa jest niesamowita, ale utrata jej z Domu, przynajmniej na razie, może być zbyt ryzykowna”. Doniesienia z „Financial Times”. ujawnił, że Musk zamierza wprowadzić do rządu własnych lojalistów i zwolenników, zwłaszcza takich ludzi jak Steve Davis, dyrektor generalny założonej przez Muska Boring Company oraz podobno zwrócił się do Trumpa o mianowanie personelu SpaceX w Departamencie Obrony.

W innym poście zawierającym nagranie wideo przedstawiające dyrektor naczelną National Public Radio Katherine Maher z wykładu TED, który wygłosiła w 2021 r., trzy lata przed przejęciem organizacji: – pyta Musk„Czy naprawdę z waszych podatków należy płacić organizację prowadzoną przez ludzi, którzy myślą, że prawda „odwraca uwagę”?” W poście udostępnionym w weekend Musk opisał Departament Edukacji jako „niezbyt dobry stosunek jakości do ceny”. (Projekt 2025, plan działania stworzony przez Heritage Foundation dla drugiej administracji Trumpa, zakłada likwidację Departamentu Edukacji). W sumie Musk tak zalecał za 2 biliony dolarów cięć wydatków – więcej niż całkowite wydatki rządu federalnego w roku budżetowym 2023 na wszystkie wydatki uznaniowe, w tym obronę, według do Biura Budżetowego Kongresu.



Link źródłowy