Strona główna zdrowie Dziwny „hack” polegający na umieszczaniu kropli zwykłego produktu spożywczego w OCZACH sprawia,...

Dziwny „hack” polegający na umieszczaniu kropli zwykłego produktu spożywczego w OCZACH sprawia, że ​​użytkownicy mediów społecznościowych krzyczą z bólu… twierdzą, że korzyści zdrowotne są warte męki, dlatego pytamy ekspertów

35
0


Dziwny trend w mediach społecznościowych polegający na wstrzykiwaniu kropli miodu do oczu w celu poprawy widzenia powoduje, że ludzie krzyczą z bólu.

„Hack” polega na zastosowaniu miodu Jimerito z Maroka, który według zwolenników pomaga zwalczać infekcje oczu, suchość oczu, a nawet przewlekłe schorzenia, zaćmę i jaskrę.

Mówi się, że miód Jimerito, który w amerykańskich witrynach wellness kosztuje aż 80 dolarów (62 funtów), ma „właściwości przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne”.

Jednak filmy wideo przedstawiające osoby stosujące „krople” w Internecie pokazują, że u osób występują gwałtowne reakcje, a optycy namawiają ludzi, aby nie podążali za trendem, ponieważ nie ma dowodów na jakiekolwiek korzyści zdrowotne.

Użytkownik mediów społecznościowych @dtalkaline, który publikuje posty na temat ziołowych środków na TikTok, udostępnił swoim 350 tysiącom obserwujących film przedstawiający kobietę krzyczącą z bólu po wypróbowaniu miodowych kropli do oczu.

Użytkownik mediów społecznościowych @dtalkaline, który publikuje posty na temat ziołowych środków na TikTok, udostępnił swoim 350 tys. obserwującym film przedstawiający kobietę krzyczącą z bólu po wypróbowaniu miodowych kropli do oczu.  Film zatytułowany „Podaruj mojemu przyjacielowi miód za 200 dolarów” twierdzi, że krople do oczu pomagają „wyostrzyć wzrok”, „zwiększyć zasięg widzenia”, a także „naprawić dzwonienie w uszach”.

Użytkownik mediów społecznościowych @dtalkaline, który publikuje posty na temat ziołowych środków na TikTok, udostępnił swoim 350 tys. obserwującym film przedstawiający kobietę krzyczącą z bólu po wypróbowaniu miodowych kropli do oczu. Film zatytułowany „Podaruj mojemu przyjacielowi miód za 200 dolarów” twierdzi, że krople do oczu pomagają „wyostrzyć wzrok”, „zwiększyć zasięg widzenia”, a także „naprawić dzwonienie w uszach”.

W innym filmie, który ma ponad 6240 polubień, widać mężczyznę krzyczącego z bólu po pierwszym użyciu kropli.  Twierdzi, że krople „trochę pieczą”, ale twierdzi, że „rezultaty są tego warte”

W innym filmie, który ma ponad 6240 polubień, widać mężczyznę krzyczącego z bólu po pierwszym użyciu kropli. Twierdzi, że krople „trochę pieczą”, ale twierdzi, że „rezultaty są tego warte”

W poście udostępnionym przez @tiandrawilde widać, jak testuje miodowe krople do oczu, które, jak stwierdziła, „kłują” jej oczy.  Powiedziała ponad 5400 obserwującym, że chociaż „użyła go po raz pierwszy”, po użyciu miodu „wszystko wydaje się takie chrupiące”

W poście udostępnionym przez @tiandrawilde widać, jak testuje miodowe krople do oczu, które, jak stwierdziła, „kłują” jej oczy. Powiedziała ponad 5400 obserwującym, że chociaż „użyła go po raz pierwszy”, po użyciu miodu „wszystko wydaje się takie chrupiące”

Film zatytułowany „Podaruj mojemu przyjacielowi miód za 200 dolarów” twierdzi, że krople do oczu pomagają „wyostrzyć wzrok”, „zwiększyć zasięg widzenia”, a także „naprawić dzwonienie w uszach”.

Na tym samym koncie opublikowano inny film, który ma ponad 6240 polubień, przedstawiający mężczyznę krzyczącego z bólu po pierwszym użyciu kropli.

Twierdzi, że krople „trochę pieczą”, ale twierdzi, że „rezultaty są tego warte”.

Jeden z postów udostępniony przez użytkownika TikTok @celph_love, który ma ponad 68 tys. obserwujących, pokazuje, jak testuje produkt, a w rezultacie pokazuje także ból.

„Czuję się, jakby moje oko właśnie przeszło detoks” – mówi w filmie, po którym pojawia się materiał, na którym zadaje pytania, czy „powinno palić” i dodaje „kłuje”.

Twierdzi również, że „ma on leczyć wszelkie problemy ze wzrokiem”.

Jednak TikTok umieścił ostrzeżenie pod tym filmem, że „udział w tej czynności może spowodować obrażenia Ciebie lub innych osób”.

W innym poście udostępnionym przez @tiandrawilde widać, jak testuje miodowe krople do oczu, które, jej zdaniem, „kłują” jej oczy.

Powiedziała jej ponad 5400 obserwującym, że chociaż „użyła go po raz pierwszy”, „po użyciu miodu wszystko wydaje się takie rześkie”.

Oprócz całego szeregu korzyści, takich jak leczenie zaćmy i jaskry, użytkownicy kropli twierdzą, że mogą pozbyć się mętów w oku – nieszkodliwych małych ciemnych kropek w polu widzenia – a także suchości oczu.  Chociaż suchość oczu często powoduje swędzenie i ból oczu, według NHS zwykle nie jest to nic poważnego

Oprócz całego szeregu korzyści, takich jak leczenie zaćmy i jaskry, użytkownicy kropli twierdzą, że mogą pozbyć się mętów w oku – nieszkodliwych małych ciemnych kropek w polu widzenia – a także suchości oczu. Chociaż suchość oczu często powoduje swędzenie i ból oczu, według NHS zwykle nie jest to nic poważnego

Umieszczenie kropli miodu Jimerito w każdym oku spowoduje uczucie pieczenia, które pobudzi kanaliki łzowe. Uważa się, że pomaga to usunąć śluz z jamy nosowej zza oczu i złagodzić objawy suchego oka.  Ale optycy zdecydowanie odradzają to

Umieszczenie kropli miodu Jimerito w każdym oku spowoduje uczucie pieczenia, które pobudzi kanaliki łzowe. Uważa się, że pomaga to usunąć śluz z jamy nosowej zza oczu i złagodzić objawy suchego oka. Ale optycy zdecydowanie odradzają to

Wśród niezliczonych rzekomych korzyści użytkownicy kropli twierdzą, że mogą pozbyć się mętów w oku – nieszkodliwych małych ciemnych kropek w polu widzenia – a także zespołu suchego oka.

Dzieje się tak, gdy oczy nie wytwarzają wystarczającej ilości łez lub łzy wyparowują zbyt szybko, co powoduje objawy, w tym uczucie piasku i bólu w oku.

TWąż chwalący krople w Internecie twierdzi, że miód zawiera specjalną cząsteczkę glukozy zwaną trehalulozą, która pomaga komórkom utrzymać wilgoć.

Niektórzy twierdzą również, że uczucie pieczenia stymuluje kanaliki łzowe, pomagając „usunąć śluz” z jamy nosowej, a tym samym łagodzić objawy suchości oczu.

Co to jest różowe oko i zapalenie spojówek?

Zapalenie spojówek, znane również jako różowe oko lub czerwone oko, to schorzenie oczu zwykle spowodowane infekcją lub alergią.

Bez leczenia stan zwykle ustępuje w ciągu kilku tygodni.

Objawy:

  • czerwone oczy
  • Uczucie pieczenia lub piasku
  • Ropa przyklejająca się do rzęs
  • Swędzący
  • Wodnisty

Jak to leczyć:

  • Umyj powieki czystą wodą. Zagotuj wodę i poczekaj, aż ostygnie, a następnie delikatnie przetrzyj rzęsy czystym wacikiem, aby oczyścić skórę z zaskórników (1 sztuka na każde oko).
  • Przytrzymaj zimną flanelę na oczach przez kilka minut, aby je ochłodzić.
  • Można także stosować krople do oczu lub leki przeciwhistaminowe

Źródło: NHS

Co bardziej zdumiewające, inni twierdzą, że krople mogą „wyleczyć” zaćmę – kiedy na soczewce oka, będącej małym przezroczystym dyskiem, tworzą się mętne plamy – i złagodzić jaskrę – częstą chorobę oczu, w której nerw wzrokowy łączący oko z mózgiem ulegnie uszkodzeniu i może spowodować ślepotę.

„Właściwości antybakteryjne” kropli mogą również pomóc w leczeniu zapalenia spojówek, które powoduje ropę i zaczerwienienie oczu, zwykle w wyniku infekcji lub alergii – czasami znanej jako różowe oko.

Jednak w rozmowie z MailOnline eksperci twierdzą, że te twierdzenia nie wytrzymują analizy.

Chociaż miód ma właściwości przeciwzapalne, nie ma jednoznacznych dowodów na to, że wstrzyknięcie miodu do oczu pomoże w infekcjach.

W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że miód Jimerito może mieć jakikolwiek korzystny wpływ na oczy.

„Nie polecałabym wlewania miodu do oczu, ponieważ może powodować pieczenie i ogólny dyskomfort” – ostrzega Tina Patel, optyk zajmujący się soczewkami kontaktowymi w Feel Good Contacts.

„Miód nie może poprawić chorób oczu, takich jak męty w oku lub suchość oka.

„Jeśli odczuwasz jakiekolwiek nieprzyjemne lub niepokojące objawy dotyczące oczu, porozmawiaj ze swoim lokalnym optykiem i pamiętaj, aby odwiedzać go co najmniej raz na dwa lata w celu ogólnej kontroli” – dodała.

Optometrysta Bryony Allen ze Specsavers również ostrzega, że ​​powinniśmy przechowywać miód do „ciast, słodyczy lub jako dodatek do tostów”, a nie do oczu.

Powiedziała MailOnline: „Męty, zaćma i jaskra to schorzenia związane z wnętrzem oka i chociaż istnieją krople do oczu na jaskrę, które zmniejszają ciśnienie w oku, większość innych rodzajów kropli do oczu nie dostaje się do oka. przez rogówkę lub spojówkę – zewnętrzne warstwy oka.

Dodała: „Przeprowadzono badania nad zastosowaniem miodu w leczeniu infekcji oczu (różowe oko) lub suchości oczu, ponieważ stwierdzono, że miód ma właściwości przeciwzapalne.

„Nie ma jednak jednoznacznych dowodów na skuteczność tego rozwiązania, a po zastosowaniu miodu mogą wystąpić szkodliwe skutki uboczne, w tym pieczenie i zaczerwienienie”.

„Krótko mówiąc, miód używaj do ciast, słodyczy lub do tostów, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące oczu, skonsultuj się ze specjalistą, np. optykiem”.

CZYM JEST JASKRA?

Jaskra to schorzenie, które może wpływać na wzrok, zwykle w wyniku wzrostu ciśnienia w oku.

Często dotyczy obu oczu, zwykle w różnym stopniu. W jednym oku jaskra może rozwinąć się szybciej niż w drugim.

Gałka oczna zawiera płyn zwany cieczą wodnistą, który jest stale wytwarzany przez oko, a jego nadmiar jest odprowadzany przez rurki.

Jaskra rozwija się, gdy płyn nie może prawidłowo odpłynąć i wzrasta ciśnienie, zwane ciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Może to spowodować uszkodzenie nerwu wzrokowego (łączącego oko z mózgiem) i włókien nerwowych siatkówki (wrażliwej na światło tkanki nerwowej wyściełającej tylną część oka).

Szacuje się, że w Anglii i Walii na jaskrę cierpi ponad 500 000 osób, ale znacznie więcej osób może nie wiedzieć, że cierpi na tę chorobę. Na całym świecie jest 60 milionów chorych.

Jaskrę można leczyć za pomocą kropli do oczu, terapii laserowej lub operacji. Jednak wczesna diagnoza jest ważna, ponieważ wszelkich uszkodzeń oczu nie można odwrócić. Leczenie ma na celu kontrolę stanu i minimalizację przyszłych uszkodzeń.

Nieleczona jaskra może powodować zaburzenia widzenia. Jeśli jednak zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowana i leczona, można zapobiec dalszemu uszkodzeniu wzroku.

Źródło: Wybory NHS



Link źródłowy