Strona główna Sporty Dzień Mistrzów Wielkiej Brytanii: szokująca wygrana Anmaat 40:1 z Ascot; Kyprios, triumf...

Dzień Mistrzów Wielkiej Brytanii: szokująca wygrana Anmaat 40:1 z Ascot; Kyprios, triumf Charyna

15
0

Anmaat przeżył szok 40-1 w Champion Stakes w Ascot, gdy outsider pokonał faworyta Calandagana.

Francuskiemu pretendentowi Calandaganowi brakowało miejsca podczas wyścigu, ale przedarł się na przód, zanim Jim Crowley w idealnym momencie zaatakował zwycięzcę, trenowanego przez Owena Burrowsa.

Royal Rhyme (25-1) był trzeci w wielkim wyścigu z okazji Dnia Mistrzów Wielkiej Brytanii, podczas gdy druga ulubiona firma Economics wróciła na szóstą pozycję.

Kyprios i Charyn znaleźli się wśród innych zwycięzców najbogatszego dnia wyścigów w kraju, podczas którego do wygrania była nagroda pieniężna o wartości 4 milionów funtów.

Para Aidana O’Briena z Continuous i Los Angeles zajęła czołowe miejsca w miarę rozwoju Champion Stakes, a Calandagan był wśród tych, którzy byli z tyłu.

Crowley również musiał poczekać na przerwę, ale gdy się pojawiła, jego wierzchowiec przedarł się przez nią i wygrał o połowę długości.

„Nie miał zamiaru startować po rozczarowaniu we Francji, ale to był jego dzień” – powiedział Crowley o zwycięzcy, który w tym miesiącu zajął piąte miejsce w wyścigu ParisLongchamp.

Jak poinformował trener William Haggas, zwycięzca irlandzkiego Champion Stakes Economics, który przegrał po raz pierwszy w tym sezonie, stwierdzono krwawienie z nosa.