Strona główna zdrowie Dłuższe oczekiwanie i krótsze wizyty: jak „skurczenie się” zdrowia zmienia TWOJE wizyty...

Dłuższe oczekiwanie i krótsze wizyty: jak „skurczenie się” zdrowia zmienia TWOJE wizyty w szpitalu

21
0


Z nowych raportów wynika, że ​​miliony Amerykanów całymi miesiącami czeka na kluczową opiekę z powodu „kurczenia się systemu opieki zdrowotnej”.

To zjawisko ekonomiczne – kiedy wielkość produktu zmniejsza się, a ceny pozostają takie same lub rosną – powoduje, że dostępnych jest coraz mniej wizyt u lekarzy, a liczba pacjentów rośnie, co powoduje, że czas oczekiwania w niektórych częściach kraju ulega podwojeniu i sięga nawet tak długo, jak 22 dni.

Opieka zdrowotna to kolejna branża, która została dotknięta inflacją – Amerykanie borykają się z rosnącymi cenami od sklepu spożywczego po dystrybutory benzyny.

Kurczenie się stanu zdrowia może być spowodowane kombinacją czynników, ale do najważniejszych czynników zalicza się masowy odpływ lekarzy od czasu pandemii, wzrost liczby osób poszukujących opieki oraz zmiany w krajowych polisach ubezpieczeniowych, które obejmują mniejszą liczbę świadczeń zdrowotnych.

Średni czas oczekiwania na lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w obszarze metropolitalnym wynosi 26 dni

Średni czas oczekiwania na lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w obszarze metropolitalnym wynosi 26 dni

W ostatnich latach inflacja wszystkich towarów konsumpcyjnych rosła. W lutym nastąpił wzrost wszystkich produktów o 3,2%, do czego przyczyniły się przede wszystkim koszty mieszkań i gazu

W ostatnich latach inflacja wszystkich towarów konsumpcyjnych rosła. W lutym nastąpił wzrost wszystkich produktów o 3,2%, do czego przyczyniły się przede wszystkim koszty mieszkań i gazu

Dr Robert Pearl, profesor Uniwersytetu Stanforda i były dyrektor generalny The Permanente Medical Group, powiedział Axiosowi: „W rzeczywistości płacisz więcej za ubezpieczenie zdrowotne, ale nie otrzymujesz więcej. Właściwie dostajesz mniej”.

Średni czas oczekiwania na wizytę lekarską w 2022 r. w 15 miastach w USA wyniósł 26 dni – w porównaniu z 24 dniami w 2017 r., wynika z badania raport z AMN Healthcare i Merritt Hawkins.

W niektórych miastach, np. w Nowym Jorku, średni czas oczekiwania na wizytę w ramach podstawowej opieki zdrowotnej podwoił się w ubiegłym roku – z 11 dni w 2023 r. do 22 dni w 2024 r.

Badanie Axios z 2024 r wykazało, że jeden na pięciu Amerykanów stwierdził, że na wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej musi czekać ponad dwa miesiące.

A 43 procent pacjentów twierdzi, że od czasu pandemii musieli dłużej czekać na wizytę u lekarza.

Jednym z największych czynników przyczyniających się do tego jest fakt, że od czasu pandemii Covid-19 w większości obszarów więcej pacjentów niż kiedykolwiek zgłasza się do rutynowych wizyt lekarskich.

W całych Stanach Zjednoczonych 20 procent dorosłych przyznało, że podczas pandemii Covid-19 nie otrzymało opieki medycznej. Według KFF zaległości, które powstały w tym okresie, wciąż się odbudowują, powodując odsyłanie większej liczby osób do gabinetów lekarskich Śledzenie systemu opieki zdrowotnej.

Od 2021 r. w Nowym Jorku do organizacji NYC Health + Hospitals – grupy obejmującej wszystkie szpitale publiczne w mieście – dodano 50 000 nowych pacjentów.

To skłoniło przywódców organizacji do nalegania, aby lekarze skrócili o połowę godziny wizyt osobistych, aby obsłużyć większą liczbę pacjentów, Zgłoszono Gothamist.

Innym ważnym czynnikiem – niedobór pracowników służby zdrowia.

Dziesiątki tysięcy lekarzy odeszło z pracy w służbie zdrowia z powodu wypalenia zawodowego spowodowanego pandemią. Szacuje się, że 117 000 lekarzy odeszło z pracy w latach 2020–2021 – podobnie jak niezliczona liczba pracowników, takich jak pielęgniarki, technicy i pracownicy socjalni, którzy pomagają w prowadzeniu szpitala.

Już w 2020 r. występował niedobór pracowników służby zdrowia wszystkich specjalizacji, jednak raporty wykazały wzrost ogólnego odejścia z branży.

W 2018 r. około sześć procent wszystkich pracowników służby zdrowia odeszło z rynku pracy, ale w 2020 r. około osiem procent odeszło z pracy – wielu z nich odeszło z pracy bez przygotowania innego stanowiska, co sugeruje niezadowolenie z pracy, raport za rok 2024 z Johns Hopkins i Harvard znaleziono.

Studia z Amerykańskiego Stowarzyszenia Szkół Medycznych szacują, że do 2034 r. w Ameryce może brakować 48 000 lekarzy.

Oprócz problemów kadrowych towarzystwa ubezpieczeniowe zmniejszyły zakres usług objętych swoimi planami.

Zwiększa to bieżące koszty wizyt lekarskich, które dotychczas były pokrywane – twierdzi Przedstawiciel stanowy Steven Smithwicemarszałek Izby Reprezentantów w New Hampshire.

Z badania przeprowadzonego w 2019 roku wynika, że ​​około 30 procent dorosłych objętych ubezpieczeniem nadal ma problemy z opłaceniem rachunków medycznych z Funduszu Wspólnego. Pięćdziesiąt siedem procent ankietowanych stwierdziło, że koszty ubezpieczenia z własnej kieszeni pochłonęły ponad 10 procent budżetu domowego.

„Zamiast promować mądrzejsze decyzje, plany te uczyniły opiekę tak kosztowną, że wielu pacjentów unika otrzymania potrzebnej pomocy medycznej” – – stwierdziła doktor Perła.

Dla osób, które mogą sobie na to pozwolić, rozwiązaniem było skorzystanie z prywatnych szpitali i klinik. Inni zwrócili się do ośrodków pilnej opieki, które szybko się rozwijajązamiast udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Nie uwzględnia to jednak dużej liczby Amerykanów korzystających z systemów publicznych, takich jak szpitale NYC Health + Hospitals – dodała dr Pearl.

Tworzy to „błędne koło, w którym z każdym rokiem zapotrzebowanie rośnie, a opieka staje się coraz bardziej skąpa”. W rezultacie popyt rośnie jeszcze szybciej.



Link źródłowy