Strona główna nauka/tech Dlaczego funkcjonariusze policji szkolnej mogą nie być najskuteczniejszym sposobem zapobiegania przemocy?

Dlaczego funkcjonariusze policji szkolnej mogą nie być najskuteczniejszym sposobem zapobiegania przemocy?

29
0


Policja

Źródło: Pixabay/CC0 domena publiczna

Dopiero w 1975 r Własnych funkcjonariuszy policji miało 1% szkół publicznych. Dzisiaj, 44% tak. Istotnym powodem wzrostu jest Ustawa o kontroli przestępczości z użyciem przemocy i egzekwowaniu prawa z 1994 rco doprowadziło do utworzenia federalnych służb policyjnych zorientowanych na społeczność, których zadaniem jest nadzorowanie funduszy na zatrudnianie policji w szkołach. Innym powodem jest Masakra w szkole średniej w Columbine w 1999 r. Od rządu federalnego po poszczególne okręgi, powszechny jest pogląd, że szkoły potrzebują funkcjonariuszy policji, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Jednak badania pokazują, że policjanci w szkołach nie zawsze zapobiegają przemocyw tym strzelaniny w szkołach. W rzeczywistości ich obecność może szkodzić uczniom.

Oto pięć powodów, dla których policja w szkołach, zwana także funkcjonariuszami ds. zasobów szkolnych, w rzeczywistości sprawia, że ​​uczniowie są mniej bezpieczni w szkole:

1. Nie rozwiązują podstawowych problemów

Ustawodawcy stanowi, którzy opowiadają się za wprowadzeniem policji w szkołach, uważają, że do hartowanie szkół—zwiększenie obecności policji, dodanie wykrywaczy metali, wymaganie przezroczystych plecaków i nakazanie ćwiczeń bezpieczeństwa dla aktywnych strzelców—uczniowie będą bezpieczniejsi przed strzelaninami w szkołach.

Badania akademickie wspierają inną strategię. Większość strzelców szkolnych tak ma znane administratorom przed dokonaniem ataku. Wielu z tych uczniów ma trudności z nawiązywaniem przyjaźni, doświadcza wyzwań w życiu rodzinnym liczne potrzeby behawioralne i psychiczne, które nie zostały zaspokojone.

Policjanci szkolni nie są w stanie rozwiązywać problemów społecznych. Zamiast tego badacze i zwolennicy polityki zalecają że dzielnice inwestują w ludzi, którzy są lepiej przygotowani do rozwiązywania tych problemówjak pracownicy socjalni i terapeuci.

2. Ich rola nie jest dobrze określona

Rola funkcjonariuszy policji szkolnej, a także ich szkolenie, różnią się w zależności od szkoły. Oznacza to, że niektóre z nich mogą mieć bardziej pozytywny wpływ na uczniów niż inne.

Badania pokazują, że urzędnicy ds. zasobów szkolnych są skuteczni w wykrywaniu działalność związaną z narkotykami na kampusie i adresowanie brutalna zbrodnia związane z działalnością gangów w szkołach. Ale funkcjonariusze nie obniżają instancji znęcanie się i przestępczość na niskim szczeblu jak wandalizm i bójki na boisku szkolnym.

Policjanci szkolni pełnią na terenie kampusu różne role, ale badania pokazują, że rzeczywiście tak jest najbardziej skuteczny na pomaganiu uczniom, gdy skupiają się na konkretnych rodzajach przestępstw występujących w szkole lub budowaniu relacji z uczniami, o których wiadomo, że je popełniają. Kiedy oni skoncentruj się na karaniu i dyscyplinieich skuteczność maleje.

3. Nie zwiększają poczucia bezpieczeństwa uczniów

Większość studentów też nie zdają sobie sprawy, że w ich szkole działa specjalista ds. zasobów szkolnych lub nie przejmuj się, że ktoś jest obecny. Tak naprawdę większość uczniów twierdzi, że lubi funkcjonariusza w swojej szkole.

Odkryj najnowsze osiągnięcia nauki, technologii i kosmosu dzięki over 100 000 abonentów którzy codziennie korzystają z witryny Phys.org. Zapisz się do naszego bezpłatny biuletyn i otrzymuj aktualne informacje na temat przełomowych, innowacyjnych i ważnych badań —codziennie lub co tydzień.

Jednak uczniowie zgłaszają, że obecność funkcjonariuszy zasobów szkolnych nie sprawia, że ​​czują się bardziej pozytywnie w kwestii bezpieczeństwa i klimatu w szkole. Studenci zgłaszają, że na początku roku czują się bezpiecznie w obecności funkcjonariuszy w budynku, ale czują się bezpiecznie mniej bezpieczne w miarę upływu roku. Im więcej uczniów z jakiegokolwiek powodu kontaktuje się z funkcjonariuszem, tym bardziej odłączony zaczynają czuć. Naukowcy sugerują, że możliwą przyczyną jest to, że zaczynają się martwić, że ich własne zachowanie może skutkować surową karą.

Może to prowadzić do innych negatywnych konsekwencji, np zwiększona absencja, niepowodzenie w ukończeniu studiów I przestępczość poza szkołą.

W uczniach, którzy często spotykają się z funkcjonariuszami policji szkolnej, może pojawić się podświadome poczucie, że ich szkoła jest niebezpieczna, zwłaszcza jeśli ich spotkania były związane z dyscypliną. Nawet uczniowie, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami, ale są świadkami aresztowania innych uczniów, mogą zacząć to odczuwać obawiają się, że oni również zostaną aresztowani za drobne zakłócenia porządku.

4. Przyczyniają się do „rurociągu ze szkoły do ​​więzienia”

Z badań wynika, że ​​obecność funkcjonariuszy policji szkolnej zwiększa prawdopodobieństwo że szkoła będzie zgłaszać organom ścigania typowe formy niewłaściwego zachowania uczniów, takie jak bójki w stołówce i wandalizm, co przyczynia się do tzw.rurociąg ze szkoły do ​​więzienia„poprzez kryminalizację takiego postępowania.

Na przykład szkoły, które korzystają z policji na terenie kampusu do egzekwowania prawa i innych obowiązków, takich jak mentoring, są takie 118% większe prawdopodobieństwo, że odnotujesz przestępstwa przeciwko mieniu niż szkoły bez policji. Szkoły, które zatrudniają funkcjonariuszy głównie do sporządzania raportów dotyczących dyscypliny uczniów i reagowania na przestępstwa O 91% więcej mniej poważnych przestępstw, przestępstw przeciwko mieniu i przypadków zakłócania porządku policji niż podobne szkoły, w których nie korzysta się z usług policji szkolnej.

Zwolennicy funkcjonariuszy policji szkolnej mogą argumentować, że zgłaszanie przestępstw zapewnia uczniom większe bezpieczeństwo. Jednak w przypadku niektórych uczniów konsekwencje mogą być druzgocące i trwać przez całe życie. Na przykład w jednym badaniu Gimnazjum w Karolinie Północnej w których funkcjonariusze policji na terenie kampusu odnotowali o 38% mniej przestępstw z użyciem przemocy niż w szkołach bez policji. Częściej jednak reagowali również na niewłaściwe zachowanie uczniów, stosując surowsze praktyki dyscyplinarne, takie jak zawieszenie w szkole, przeniesienie do alternatywnych środowisk edukacyjnych, wydalenia i skierowania na policję. Badania często pokazują, że tych reakcji wykluczających doświadczają głównie ludzie Studenci czarnoskórzy i latynoscy.

5. Czasem naruszają prawa uczniów

W 1969 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że studenci nie „zrzec się swoich konstytucyjnych praw wolności słowa i wypowiedzi przy bramie szkoły.”

Jednakże badania jasno wskazują, jakie zagrożenia dla praw uczniów mogą stwarzać funkcjonariusze policji szkolnej. Należą do nich naruszenie prywatności, nielegalne przeszukania i konfiskaty i łamanie praw uczniowie niepełnosprawni i uczniowie szkół specjalnych.

Szkoły, które planują zatrudniać funkcjonariuszy policji, mogą postępować zgodnie z poniższymi wytycznymi, aby zapewnić skuteczniejszą skuteczność pomocy uczniom:

Ponieważ szkoły w całym kraju w dalszym ciągu borykają się z problemem zapewnienia uczniom bezpieczeństwa, uważny przegląd badań pokazuje, że funkcjonariusze policji szkolnej mogą nie być rozwiązaniem.

Dostarczone przez The Conversation


Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa na licencji Creative Commons. Przeczytaj oryginalny artykuł.Rozmowa

Cytat: Dlaczego funkcjonariusze policji szkolnej mogą nie być najskuteczniejszym sposobem zapobiegania przemocy (2024, 19 listopada) pobrano 19 listopada 2024 r. z https://phys.org/news/2024-11-school-police-officers-efektywna-violence. HTML

Niniejszy dokument podlega prawom autorskim. Z wyjątkiem uczciwego obrotu w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.





Link źródłowy