Strona główna Sporty Diamentowa Liga: Jakob Ingebrigtsen pokonuje mistrza olimpijskiego Cole’a Hockera, wygrywają Matthew Hudson-Smith...

Diamentowa Liga: Jakob Ingebrigtsen pokonuje mistrza olimpijskiego Cole’a Hockera, wygrywają Matthew Hudson-Smith i Dina Asher-Smith

16
0

George’a Millsa w biegu na 1500 m mężczyzn zajął ostatnie miejsce – dziewięć sekund za Ingebrigtsenem – ale w Lozannie inni brytyjscy sportowcy odnotowali pewne pozytywne wyniki.

Matthew Hudsona-Smitha zwyciężył w biegu na 400 m mężczyzn z czasem 43,96 sekundy.

Miał zmierzyć się z mistrzem olimpijskim Quincy Hallem, ale Amerykanin zdecydował się wycofać.

Hala powalił Hudsona-Smitha na złoto na 400 m na igrzyskach w Paryżu o cztery setne sekundy.

Hudson-Smith przyznał, że jego myśli są już skupione na kolejnych igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.

Powiedział: „Moim celem jest zdobycie złota olimpijskiego i bycie wymienianym obok Michaela Johnsona i Jeremy’ego Warinera. Wszystko zależy od konsekwencji, wygrywania i nigdy się nie poddawaj.

„Chcę konsekwentnie być jednym z najlepszych w historii i konsekwentnie biegać poniżej 44 sekund, a może nawet przekroczyć barierę 43 sekund”.

Dina Asher-Smith zwyciężyła w biegu na 100 m kobiet z czasem 10,88 sekundy, a inna Brytyjka Daryll Neita zajęła siódme miejsce.

„Po igrzyskach olimpijskich poświęciłem trochę czasu na ponowne skupienie się i teraz po prostu cieszę się bieganiem, czując się w dobrej formie i bez kontuzji” – powiedział Asher-Smith.

Asher-Smith wróciła na tor późnym wieczorem i wygrała sztafetę 4×100 m kobiet wraz z Biancą Williams, Desiree Henry i Amy Hunt.

Brytyjski kwartet wyprzedził Szwajcarów z czasem 42,03 sekundy.

W innym miejscu brązowa medalistka olimpijska na 1500 m Dzwon Gruzji w biegu na 800 m kobiet zajęła drugie miejsce, a Kenijska Mary Moraa zwyciężyła w ciągu minuty i 57,91 sekundy.

Jej brytyjski kolega z drużyny Jemma Reekie, która nie dostała się do finału biegu na 800 m w Paryżu, był trzeci.