Strona główna Sporty Daria Kasatkina pokonuje Rosjankę Mirrę Andreevą i wygrywa Ningbo Open

Daria Kasatkina pokonuje Rosjankę Mirrę Andreevą i wygrywa Ningbo Open

8
0

Daria Kasatkina pokonała swoją dobrą przyjaciółkę Mirrę Andreevą i zdobyła tytuł Ningbo Open w Chinach.

Rozstawiona z piątą Rosjanka Kasatkina pokonała w zaciętym pojedynku swoją nastoletnią rodaczkę 6:0, 4:6, 6:4.

Po meczu Andreeva zalała się łzami, po tym jak w ostatnim secie zmarnowała prowadzenie 3:0.

Jednak Kasatkina szybko ją pocieszyła, po czym zażartowała: „Naprawdę starałam się nie płakać, bo wiedziałam, że zdjęcia będą brzydkie, ale nie mogłam się powstrzymać, przepraszam, chłopaki”.

Kasatkina, numer 11 na świecie, wydawał się być na dobrej drodze po tym, jak popełnił zaledwie dwa niewymuszone błędy w dominującym secie otwierającym.

Andreeva (17 l.) powróciła w emocjonującym stylu i wyglądała na kontrolowaną grę po wygraniu trzech pierwszych gemów decydującego seta.

Jednak Kasatkina wykorzystał serię niewymuszonych błędów, wygrywając pięć gemów z rzędu, zanim zaserwował zwycięstwo.

Andreeva, która w tym roku dotarła do półfinału French Open i zdobyła srebro w grze podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, ubiegała się o drugi tytuł w karierze w grze pojedynczej.

Tymczasem Kasatkina przegrała w tym roku cztery finały gry pojedynczej, a Andreeva żartobliwie pogratulowała jej, że „w końcu udało się zakończyć jeden”.

„Dziękuję, że przypomniałeś mi, że w tym roku przegrałam tak wiele finałów” – powiedziała później Kasatkina.

I dodała: „Gratuluję finału, widziałam, jak płaczesz, ale nakręcisz ich wiele. Mam nadzieję, że w przyszłości udostępnimy więcej takich filmów”.

To drugi tytuł roku dla Kasatkiny po czerwcowym zwycięstwie w Eastbourne i ósmym singlowym triumfie w jej karierze.

Podczas Nordic Open w Sztokholmie Amerykanin Tommy Paul zdobył swój trzeci tytuł w sezonie w grze pojedynczej mężczyzn i drugi w szwedzkiej imprezie, po zwycięstwie w 2021 r., w którym pokonał Bułgara Grigora Dimitrowa 6:4, 6:3.

W grze podwójnej mężczyzn Brytyjczyk Henry Patten zdobył czwarty tytuł w sezonie w swoim pierwszym roku z nowym partnerem Harrim Heliovaarą z Finlandii.

W niedzielnym finale czołowi rozstawieni pokonali czeską parę Petra Nouzę i Patrika Rikla 7:5, 6:3.

Sonay Kartal zapewniła sobie zwycięstwo w ogólnobrytyjskim finale zawodów W100 ITF w Shrewsbury po tym, jak jej przeciwniczka Heather Watson przeszła na emeryturę z powodu kontuzji, przegrywając 7-5 4-1.

Kiedy w poniedziałek zostaną potwierdzone najnowsze rankingi WTA, Kartal (22 l.) wróci do pierwszej setki na świecie, osiągając najwyższy wynik w karierze na poziomie 91.

Odniosła 29 zwycięstw w ostatnich 32 meczach singlowych, a seria ta obejmowała: pierwszy tytuł WTA w swojej karierze we wrześniu w Tunezji.