Strona główna Sporty Czy menadżer Man Utd, Erik ten Hag, zdoła przetrwać upokorzenie u siebie...

Czy menadżer Man Utd, Erik ten Hag, zdoła przetrwać upokorzenie u siebie ze strony Spurs?

9
0

Ten Hag odebrał czerwoną kartkę pokazaną kapitanowi Bruno Fernandesowi na trzy minuty przed przerwą „zmieniła grę”. Tak się nie stało. Menedżer United oszukuje tylko siebie, jeśli w to wierzy. To jeszcze bardziej utrudniło zadanie United, ale Spurs grozili zamieszkami jeszcze przed zwolnieniem Fernandesa.

Gdyby podjęto decyzję o zorganizowaniu mistrzostw świata w trzymaniu słomy, Ten Hag miałby duże szanse na zwycięstwo.

Nie zapominajmy też, że była to drużyna Spurs pozbawiona kontuzjowanego talizmanu Son Heung-mina. Zastępca syna, Timo Werner, faktycznie oszczędził United dalszej kary, potwierdzając, że pozostaje chętnym do ataku, ale całkowicie nierzetelnym strzelcem bramki, dwukrotnie niecelnie strzelając do bramkarza United, Andre Onany, po czystym podaniu.

To był ciężki dzień dla najnowszego nabytku Ten Hag, Manuela Ugarte, który nie zbliżył się nawet do pomocy Spurs, podczas gdy Joshua Zirkzee, który w przerwie wpadł w szał, jak dotąd nie wykazuje żadnych oznak, aby dodać coś ze swojej nowatorskiej przewagi, za jaką został kupiony po meczu. koszt 36,54 mln funtów.

United zajmuje obecnie 12. miejsce w Premier League po przegraniu trzech z pierwszych sześciu meczów, a liczby te utwierdzają w coraz większym przekonaniu, że ten mecz końcowy dla Ten Hag staje się coraz bliżej. Są złowieszcze.

Mając wciąż świeże wspomnienia porażki 3:0 z Liverpoolem, United przegrało kolejne mecze w lidze u siebie, nie zdobywając ani jednej bramki.

Ostatnim razem, gdy coś takiego miało miejsce, menedżer, w tym przypadku Ole Gunnar Solskjaer, został zwolniony wkrótce po porażce 5:0 z Liverpoolem i 2:0 z Manchesterem City w listopadzie 2021 roku.

W niedzielę Manchester United był szeroko otwarty i nie udało mu się wywrzeć żadnego efektu na Spurs. Sam Dejan Kulusevski stworzył dziewięć szans, najwięcej od przyjezdnego zawodnika w meczu Premier League na Old Trafford od czasu, gdy rekordy zaczęły obowiązywać w sezonie 2003-04.

Ogólny spadek – nie tylko za rządów Ten Haga – można podkreślić faktem, że United przegrali obecnie 23 mecze Premier League trzema lub więcej bramkami w ostatnich 424 meczach. To więcej niż w ciągu 1035 meczów ligowych pod wodzą Sir Alexa Fergusona, kiedy zdarzyło się to 22 razy.

Obecna suma siedmiu punktów United to ich najmniejsza suma od sześciu meczów w sezonie Premier League, a na tym etapie tylko raz strzelili mniej goli – cztery w sezonie 2007/08 – niż do tej pory w tym sezonie.

Te statystyki leżą jak wrak u stóp Dziesięciu Wiedźmy.