Strona główna Polityka Cowboys zmiażdżeni przez Lions po czwartej porażce z rzędu u siebie

Cowboys zmiażdżeni przez Lions po czwartej porażce z rzędu u siebie

8
0

W niedzielę Dallas Cowboys zostali pokonani u siebie przez Detroit Lions 47:9. To czwarta z rzędu porażka Cowboys na własnym boisku od ostatniego sezonu posezonowego.

Dla Lions był to zemsta, którzy pod koniec poprzedniego sezonu przegrali z Dallas 20:19 po tym, jak kara proceduralna zniweczyła potencjalną zwycięską dwupunktową konwersję.

Rozgrywający Detroit, Jared Goff, był niesamowicie skuteczny, wykonując 18 z 25 podań na 315 jardów i trzy przyłożenia. Poprawił go szybki atak, który dodał 184 jardy i dwa punkty.

Do przerwy mecz właściwie się zakończył. Po dwóch kwartach Lions prowadzili 27-6, kontynuując niepokojącą tendencję dla Cowboys. W czterech ostatnich meczach Dallas u siebie w pierwszej połowie zespół przegrał 110-35. W zeszłym sezonie zasadniczym Cowboys prowadzili u siebie 8:0, ale od porażki w rundzie dywizji z Green Bay Packers są na straconej pozycji.

Detroit wykorzystało ranną obronę Dallas i szczególnie rozcięło Cowboys na ziemi. Przed ostatnim posiadaniem piłki w ofensywie Lions osiągali średnio ponad 5 jardów na prowadzenie w 32 próbach w biegu, co dało łącznie prawie 8 jardów na grę.

Biegacze David Montgomery i Jahmyr Gibbs zadali nie do zatrzymania dwa ciosy w ziemię, rzucając łącznie 24 razy na odległość 143 jardów. Fizyczność Montgomery’ego była imponująca, podobnie jak podczas pierwszego gola Detroit w meczu, kiedy zaciągnął obrońcę w drodze do pola punktowego.

Rozgrywający kowbojów Dak Prescott miał problemy, rzucając zaledwie 178 jardów bez przyłożeń i dwóch przechwytów, zanim został wyciągnięty w czwartej kwarcie. Został także czterokrotnie zwolniony.

Był to trzeci mecz Prescotta w tym sezonie, w którym rzucił dwa typy. W trzech meczach u siebie w tym sezonie Prescott miał tylko trzy przyłożenia w porównaniu z czterema przechwytami.

Porażka spadła z Cowboys na trzecie miejsce w NFC East, za Philadelphia Eagles i Washington Commanders.

Lions poprawili wynik na 4-1, ale nadal pozostają za niepokonanym Minnesota Vikings w NFC North. Stracili także zawodnika podań gwiazd, Aidana Hutchinsona, z powodu kontuzji w drugiej połowie, kiedy wydawało się, że złamał nogę podczas worka.

Lions i Vikings zagrają ze sobą w 7. tygodniu.

Dallas żegna się w przyszłym tygodniu przed meczem, który odbędzie się 27 października z San Francisco 49ers.

Po meczu właściciela Cowboys, Jerry’ego Jonesa, zapytano, czy rozważa zmianę trenera.

„Nawet o tym nie myślałem” – powiedział Jones o potencjalnym odejściu od Mike’a McCarthy’ego. „Nie rozważam tego, więc jesteś jasny”.