Strona główna Sporty Coco Gauff pokonała Karolinę Muchovą w finale China Open i zdobyła ósmy...

Coco Gauff pokonała Karolinę Muchovą w finale China Open i zdobyła ósmy tytuł WTA

2
0

Szósta tenisistka świata Coco Gauff zdominowała nierozstawioną czeską zawodniczkę Karolinę Muchovą i wygrała China Open – ósmy tytuł WTA w jej karierze i pierwszy od stycznia.

Amerykanka z czwartego rozstawienia miała na początku tygodnia problemy ze swoim serwisem i była do tego zmuszona walcz z powrotem po setzie w trzech poprzednich meczach w drodze do swojego pierwszego finału od tego czasu zwycięstwo w Auckland na początku roku.

Jednak mistrzyni US Open z 2023 r. nie wykazała żadnych oznak tej kruchości, wygrywając 6:1, 6:3 w godzinę i 17 minut.

Gauff żartobliwie przypisuje swoją lepszą formę wizycie w Zakazanym Mieście w Pekinie zwycięzca mężczyzn Carlos Alcaraz.

„Myślę, że Pałac Cesarski przyniósł nam szczęście, więc może odwiedzę go w przyszłym roku i doświadczę tego samego szczęścia” – powiedziała z uznaniem chińskiej publiczności.

Nie było nic szczęśliwego w sposobie, w jaki 20-letnia gwiazda przełamała pierwszego seta w zaledwie 30 minut, zmuszając rywalkę do serii niewymuszonych błędów i zapewniając sobie dwa przełamania serwisu.

Numer 49 na świecie Muchova, która przed długą pauzą z powodu kontuzji nadgarstka odniesionej podczas US Open 2023 zajmowała dopiero ósme miejsce, pokonała w poprzednich rundach czołową rozstawioną Arynę Sabalenkę i mistrzynię olimpijską Zheng Qinwen, ale nie była w stanie dorównać Gauffowi. siła i atletyzm.

28-latka przegrała dwa poprzednie mecze z młodą Amerykanką, w tym finał zeszłorocznego Cincinnati Open, a także doznała porażek w czterech z pięciu poprzednich finałów WTA.

Jednak Muchova rozpoczęła drugiego seta bardziej pozytywnie, otwierając prowadzenie 2:0 po tym, jak problemy Gauff z serwisem na chwilę powróciły, gdy popełniła dwa podwójne błędy, dając przeciwnikowi wczesną przerwę.

Jednak Gauff natychmiast się przełamał i rozpoczął serię czterech kolejnych gier.

Muchova ostatecznie podarowała swojemu przeciwnikowi zwycięstwo, strzelając długim bekhendem, wykonując 24. niewymuszony błąd, co w porównaniu z 24 zwycięzcami Gauffa opowiedziało historię meczu.

„Chcę ci pogratulować, Karolina. Wspaniale jest widzieć cię ponownie na trasie” – powiedziała Gauff w wywiadzie po meczu.

„Myślę, że jesteś niesamowitym graczem – zasługujesz na wszystko i mam nadzieję, że zagrasz w jeszcze wielu finałach”.

Gauff podziękowała także swojemu nowemu trenerowi Mattowi Daly’emu, dodając, że „oczywiście wszystko idzie dobrze” po wygraniu swojego pierwszego turnieju pod jego okiem.

Zakończyła współpracę z Bradem Gilbertem w zeszłym miesiącu po odpadnięciu w czwartej rundzie US Open, gdzie nie udało jej się obronić korony.

Zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Pekinie zapewniło Gauffowi awans na czwarte miejsce w wyścigu do finałów, a siedmiu najlepszych zakwalifikowało się do turnieju kończącego sezon w Riyadzie, który odbędzie się w listopadzie.

Teraz przechodzi do Wuhan Open, który rozpoczyna się w poniedziałek.